سرمربی مشهور در آستانه توافق با فدراسیون فوتبال ایران ، طرفداران تیم ملی سورپرایز می شوند؟

به گزارش هنجس بلاگ، با وجود صحبت های مطرح شده پیرامون قطعیت انتخاب سرمربی تیم ملی از گزینه های خارجی این احتمال هم چنان وجود دارد که یکی از گزینه های بسیار مطرح به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب بشود.

سرمربی مشهور در آستانه توافق با فدراسیون فوتبال ایران ، طرفداران تیم ملی سورپرایز می شوند؟

به گزارش خبرنگاران دومنیکو تدسکو سرمربی مشهوری است که نامش به عنوان سرمربی تیم ملی بلژیک در هفته گذشته دوباره مطرح شد. سرمربی معروفی که راهنمایی تیم هایی مثل لایپزیش، شالکه و اسپارتاک مسکو را بر عهده داشته و می توانست یک گزینه ایده آل برای هر تیم ملی با توجه به اینکه تحت قرارداد هیچ تیمی نبود، باشد.

او در هفته های گذشته با مدیران فدراسیون فوتبال مذاکراتی داشته و پیشنهاد ایران را دریافت نموده بود. با این حال درست مثل خولین لوپتگی، سرمربی وولورهمپتون انگلیس که پیش از مارک ویلموتس قرار بود راهنمایی تیم ملی ایران را بر عهده داشته باشد، در نهایت پیشنهاد بهتر را قبول کرد و به بلژیک رفت تا ماجراجویی تازه را در دوران فوتبالش شروع کند. تدسکو به واسطه یک ایجنت به فوتبال ایران معرفی شده بود و می توانست گزینه مناسبی برای تیم ملی باشد.

در عین حال، با وجود صحبت های مطرح شده پیرامون قطعیت انتخاب سرمربی تیم ملی از گزینه های خارجی این احتمال هم چنان وجود دارد که یکی از گزینه های بسیار مطرح به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب بگردد. یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون انتخاب سرمربی تیم ملی را به دوی ماراتن تشبیه می نماید که ممکن است برنده آن با اختلاف بسیار کم، نوار خط انتها را با دست ببرد.

در این شرایط نکات مختلفی مد نظر هیئت رئیسه و شخص رئیس فدراسیون واقع شده است. نکته اول موضوع شناخت از ایران، نکته دوم مسئله سن و سال و جوانی مربی و موضوع سوم رفتار مالی احتمالی این سرمربی پس از عقد قرارداد با ایران. اینکه او این قول را بدهد اختلافات مالی را به مرجعی مثل فیفا نکشاند و از شرایط کار در ایران اطلاع داشته باشد.

در گذشته مربیانی مثل کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ با وجود مسائل پیش آمده هرگز ناراحتی خود را به مرجع دیگری نبردند و در نهایت به جز قرارداد آخر سعی کردند مسائل خود را با فدراسیون و باشگاه ها در ایران حل نمایند.

در حال حاضر 2،3 گزینه اصلی مدنظر فدراسیون فوتبال است و با توجه به داغ شدن بحث سرمربی تیم ملی به نظر می رسد اجماع نهایی روی یکی از این گزینه ها حاصل گردد. با این حال، اگر این مسئله کمی به طول انجامد و توافقات پیش نرود، ممکن است بحث مربی موقت در دستور کار فدراسیون فوتبال قرار بگیرد. از میان چهره هایی که قبلا مربیگری تیم ملی را بر عهده داشته اند. حداقل 3 مربی آماده اند مثل تیم ملی برزیل و حتی کره جنوبی، موقتا راهنمایی تیم ملی را بر عهده داشته باشند تا سرمربی تیم ملی برای فیفا دی خرداد ماه در یک فضای بهتر، صبورانه و بدون عجله انتخاب گردد.

فدراسیون بعلاوه یک گزینه مشهور در فوتبال آسیا را به دقت زیر نظر گرفته و شاید فوتبال ایران مربی ای داشته باشد که رضایت طرفداران فوتبال در مورد انتخاب او کاملا جلب بگردد. با توجه به اینکه مذاکرات هنوز رسمیت خبری ندارد از بردن نام مربی مدنظر فدراسیون فعلا معذور هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1401 بروزرسانی: 28 بهمن 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3889

به "سرمربی مشهور در آستانه توافق با فدراسیون فوتبال ایران ، طرفداران تیم ملی سورپرایز می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی مشهور در آستانه توافق با فدراسیون فوتبال ایران ، طرفداران تیم ملی سورپرایز می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید