سقف مجاز ورود و خروج ارز مسافر

به گزارش هنجس بلاگ، پیش از شیوع ویروس کرونا همواره تعداد قابل توجهی سفر های خارجی شکل می گرفت و مسافران برای رفع نیاز های و امرار معاش خود مجبور بودند پول خود را به پول ملی مقصد خود تبدیل کنند که ویروس کرونا میزان سفر ها را کم کرده است. در این بین همواره سوالات زیادی مطرح می شود که هر مسافر تا چه میزان می تواند ارز به صورت اسکناس وارد یا خارج کند؟ همچنین، فرایند ورود یا خروج ارز اسکناسی بیش از سقف تعیین شده چگونه است؟

سقف مجاز ورود و خروج ارز مسافر

به گزارش ایسنا، طبق اعلام بانک مرکزی، ورود ارز توسط هر مسافر تا سقف 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز ها و خروج ارز نیز تا سقف 5هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز های از مرز های هوایی، تا سقف 2هزار یورو یا معادل به سایر ارز از طریق مرز های زمینی، ریلی و دریایی مجاز است.

شرایط ورود و خروج ارز بیش از حد مجاز

همچنین، در صورت ورود بیش از سقف معین شده ارز اسکناسی، مسافر باید در مبادی ورودی نسبت به اظهار ارز همراه خود (به صورت کتبی یا شفاهی) به گمرک ایران اقدام و اطلاعات موردنیاز را به صورت سیستمی از طریق درگاه گمرک ثبت کند.

علاوه بر این، مسافر می تواند قبل از ورود به کشور باید ارز همراه خود را به صورت سیستمی اظهار کند. از سوی دیگر، مسافرانی که قصد خروج ارز مازاد بر 5هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز ها از مرز های هوایی و مازاد بر 2هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز ها از مرز های زمینی، ریلی و دریایی دارند باید پس از مراجعه به گمرک و اظهار ارز مربوطه و دریافت کد رهگیری، به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کرده و میزان ارز مورد نظر را تحویل دهند و در ازای آن یک رسید چاپی از بانک ملی دریافت کنند.

طبق این گزارش، بانک مرکزی در آخرین دستورالعمل خود اعلام کرده بود که هر شخصی می تواند حداکثر تا 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز ها در داخل کشور حمل و نگهداری کند. علاوه بر این، حمل و نگهداری بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها، به داشتن یکی از مدارک شامل سند موسسه اعتباری، رسید سنا و اظهارنامه گمرکی نیاز دارد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2419

به "سقف مجاز ورود و خروج ارز مسافر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف مجاز ورود و خروج ارز مسافر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید