سقوط 6 درصدی قیمت های نفت خام در پی تنش های چین و آمریکا

به گزارش هنجس بلاگ، قیمت های نفت در حالی سقوط کرد که تنش های آمریکا و چین، امید به بازگشت مالی مثل قبل، حتی با خاتمه یافتن پاندمی کرونا را کمرنگ کرده است.

سقوط 6 درصدی قیمت های نفت خام در پی تنش های چین و آمریکا

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه مالی دانشجو به نقل از سی ان بی سی، در شروع معاملات روز دوشنبه 15 اردیبهشت، قیمت های نفت در حالی سقوط کرد که تنش های آمریکا و چین امید به بازگشت مالی حتی با انتها یافتن پاندمی کرونا را کمرنگ نموده و این در حالی است که اقتصاد های دنیا، تسهیل محدودیت های مقابله با ویروس کرونا را شروع نموده اند.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی آی) در همان شروع معاملات 7.6 درصد یا 1.46 دلار سقوط کرد و به 18.27 دلار رسید.

این شاخص در ادامه تا ساعت 7:30 به وقت تهران سقوط خود را به 6.37 درصد کاهش داشت و به 18.52 دلار بازگشت.

قیمت نفت آمریکا هفته گذشته 17 درصد جهش نموده بود.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت هم، در شروع معاملات 3.4 درصد سقوط کرد و به 25.54 دلار رسید؛ اما تا ساعت 7:30 به وقت تهران، سقوط خود را به 2.04 درصد یا 54 سنت کاهش داد و به 25.90 دلار بازگشت.

برنت هفته گذشته پس از 3 هفته سقوط متوالی 23 درصد جهش نموده بود.

قیمت های نفت طی هفته گذشته در حالی تقویت شدند که کاهش فراوری نفت 10 میلیون بشکه ای اوپک پلاس شروع شد و شرکت های انرژی آمریکا هم 53 چاه نفت خود را بستند تا تعداد کل آن ها به 325 حلقه کاهش یابد که این، کمترین تعداد چاه فعال آمریکا از ژوئن 2016 میلادی تا کنون است.

هرچند اظهارات تهدیدآمیز ترامپ برای افزایش تعرفه های چین به منظور تلافی شیوع ویروس کرونا و مقصر اعلام کردن پکن، حال وهوای بازار ها را بر هم زد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 793

به "سقوط 6 درصدی قیمت های نفت خام در پی تنش های چین و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط 6 درصدی قیمت های نفت خام در پی تنش های چین و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید