شخصیت شناسی از روی چشم؛ رنگ چشمان در خصوص ما چه می گویند؟

به گزارش هنجس بلاگ، شخصیت شناسی از روی چشم به نظر یکی از صحیح ترین روش های شخصیت شناسی است چرا که چشمان ما هیچ وقت دروغ نمی گویند و پنجره ای رو به روح هستند.

شخصیت شناسی از روی چشم؛ رنگ چشمان در خصوص ما چه می گویند؟

چشمان ما هیچ وقت دروغ نمی گویند. چشم ها پنجره ای رو به روح هستند و همواره راست می گویند. یکی از جنبه هایی که باعث می گردد ما بتوانیم بفهمیم چشم ها به ما چه می گویند رنگ چشمان است. رنگ چشم ها یک موضوع ارثی است که مقدار ملانین موجود نیز در آن تأثیر بسزایی دارد. عنبیه چشم رنگ چشمان ما را با مقدار نوری که از آن عبور می کند معین می کند.

در این مقاله ما به شخصیت شناسی از روی چشم و آنالیز رنگ چشم ها و ارتباط آن به ویژگی های شخصیتی اشاره خواهیم کرد.

چشمان قهوه ای تیره چه چیزی راجع به شما می گویند؟

رنگ قهوه ای معمول ترین رنگ چشم در جهانست. حدود 55 درصد مردم جهان چشمانی قهوه ای دارند. اگر شما دارای چنین رنگ چشمی هستید، شاید بخواهید سرسختانه رفتار کنید اما چشمان قهوه ای تیره شما نشان می دهند که چقدر مهربان و حساس هستید. این رنگ همچنین نشان می دهد شما دارای اعتماد به نفس بالایی هستید و در عین حال ساده و متواضعید. کسانی که دارای چشمان قهوه ای تیره هستند کوشش بسیار می نمایند تا عشقشان را راضی نگه دارند. این راضی و مسرور نگه داشتن گاهی باعث می گردد تا آنها بسیاری از ایده آل های خودرا کنار بگذارند و آن را به جان می خرند و از این رو، در ایجاد روابط عاطفی بسار موفقند. کسانی که دارای چشمان قهوه ای تیره هستند عموما رهبران موفقی می شوند و از فساد و اعتیاد دوری می نمایند. این افراد چه به لحاظ فیزیکی و چه به لحاظ ذهنی افرادی قدرتمند هستند.

شخصت شناسی چشمان سبز

رنگ سبز یکی از کمیاب ترین رنگ ها در چشم انسان هاست. شاید به نظر بیاید که شما یک دنده و عجول هستید اما چشمان سبز شما نشان می دهد که شما خودتان را با شرایط متفاوت به خوبی وفق می دهید. همچنین چشمان سبز شما شور و اشتیاق شدید شما را نشان می دهند. رنگ سبز نشانه جوانیست و افرادی که دارای چشمانی به این رنگ هستند هرجا که بروند طراوت و شادابی را نیز همراه خود دارند. اگر شما دارای چشمانی سبز هستید عموما طوری رفتار می کنید که افراد به این باور می رسند که شما بدون دلیل عصبانی می شوید، مرموز هستید و نمی دانید چگونه عصبانیت خود را کنترل کنید. اما در واقعیت شما می توانید زیر فشار زیاد مقاومت کنید و از کوره در نروید. شما در زمانی که حتی دیگران شکست می خورند پیروز می شوید چرا که سریع و قاطع فکر می کنید و عمل می کنید.

بیشتر بخوانید: سلامت روان و شادابی در زندگی

آبی چشمان دارای چه شخصیتی هستند؟

رنگ آبی پس از رنگ قهوه ای دومین رنگ چشم معمول در جهان است. گفته می گردد افراد چشم آبی از رنج فاصله دارند. منظور از این جمله این است که آنها می توانند چندین برابر افراد دیگر درد و رنج را تحمل نمایند. آنها استقامت بالایی داشته و می توانند ناراحتی را تا ساعات بسیار زیادی تحمل نمایند و شاید شما هیچ موقع غر زدن و یا ناله کردن آنها را نشنوید.

چشمان مشکی درباره شما چه می گویند؟

گفته می گردد افرادی با چشمان مشکی بسیار قابل اعتماد هستند و رازهای دیگران را به مانند رازهای خودشان حفظ می نمایند. آنها در مقابل همه چیز مخصوصا دوستانشان احساس مسئولیت می نمایند. آنها فشار را تا حد بسیار زیادی تحمل می نمایند و با شرایط بد دچار مشکل نمی شوند. آنها بسیار قابل اعتمادند و تحت تأثیر تحولات عاطفی در زندگیشان قرار نمی گیرند. نصایح آنان ریشه در تجربیاتشان و عدم بی تفاوتی آنان به شرایط کنونی دارد. تصورنکنید آنها افرادی جدی و یا کسل نماینده هستند چرا که آنها یک روی دیگر هم دارند و می توانند با شوخ طبعی و انرژی زیاد خود مرکز توجهات باشند.

بیشتر بخوانید: اعتماد کردن؛ چگونه افراد قابل اعتماد را تشخیص دهیم؟

شخصیت شناسی از روی چشمان سبز روشن، آبی روشن و خاکستری روشن

افرادی با چشمان روشن در برابر دردها و رنج های دیگران بسیار حساسند در حالی که این حساسیت را برای خودشان ندارند. آنها از هیچ کمکی به دیگران حتی در مواقعی که خودشان شرایط مطلوبی ندارند دریغ نمی نمایند. افرادی که چشمان آبی، خاکستری و سبز روشن دارند بسیار شاداب، دوست داشتنی و پر اشتیاقند. آنها روحیه شمارا به راحتی بالا می برند و طبع شیرینی دارند. این افراد جذابیت ظاهری بالایی دارند و در مهمانی ها و مکان های عمومی بسیار مورد توجه واقع می شوند.

بیشتر بخوانید: راز جذابیت؛ چگونه دوست داشتنی باشیم؟

چشمان میشی درباره شما چه می گویند؟

چشمان میشی رنگ آنچنان معمولی نیستند اما اگر دارای چنین چشمانی هستید، احتمالا بسیار خوش شانس هستید. شما فردی قوی، حساس، رازدار و دارای نیروی فیزیکی بالایی هستید و استقامت زیادی دارید. شما زمانی به دنبال چیزی می روید که حس کنید زمانش فرا رسیده است و هیچ موقع درباره موضوعی عجله نمی کنید.

چشمان خاکستری درباره شما چه می گویند؟

افرادی که دارای چشمان خاکستری هستند گاهی دارای درگیری شدید درونی احساساتشان می شوند و معمولا نمی توانند منطقی تصمیم بگیرند. اما در هر موضوعی که باشد، بسیار قدرتمند عمل می نمایند.

جدا از آنچه علم و یا عقاید عمومی درباره ما می گویند، هرکدام از ما انسان منحصر به فردی حتی با رنگ چشم های مشترک هستیم. هر کدام دارای تفکرات، نقاط ضعف و نقاط قوت گوناگونی جدای از ویژگی رنگ چشممان هستیم. اگرچه همه ما به طور طبیعی استعدادهایی داریم اما باید بدانیم ایجاد یک زندگی دلنشین و لذت بخش فقط و فقط به خودمان بستگی دارد.

آیا ویژگی های شخصیتی بالا در خصوص شما صادق است؟ دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

برگرفته از: color-meanings

گروه روانشناسی خبرنگاران

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: setare.com
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2387

به "شخصیت شناسی از روی چشم؛ رنگ چشمان در خصوص ما چه می گویند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت شناسی از روی چشم؛ رنگ چشمان در خصوص ما چه می گویند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید