شرایط سفر بین شهری معین شد

به گزارش هنجس بلاگ، از ابتدای هفته و با توجه به محدودیت اعمال شده، پیش از صدور بلیت برای مسافران ناوگان عمومی بین شهری، کد ملی آنها در سامانه متصل به سامانه بانک اطلاعاتی بیماران کرونایی وزارت بهداشت، استعلام شده و در صورت ابتلای فرد به کرونا، از صدور بلیت و سفر فرد کرونایی جلوگیری می گردد.

شرایط سفر بین شهری معین شد

سفر با خودروی شخصی انجام نمی گردد و در مقابل سفر با وسایل نقلیه عمومی در اولویت قرار گرفته البته برای انجام این سفرها الزاماتی باید رعایت گردد به طوری که با توجه به زیرساختی که فراهم شده؛ برای صدور بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار ، ابتدا کد ملی از مسافر دریافت می گردد و سپس استعلام سلامت فرد از نظر ابتلا به کرونا از سامانه ای که متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، انجام می گردد و در صورت منفی بودن ابتلا به کرونا برای مسافرات بلیت صادر می گردد.

متقاضیان سفر با ناوگان عمومی بین شهری می توانند با مراجعه به نشانیاینترنتی http://www.safarvip.com/ و درج کد ملی، استعلام صدور بلیت را به راحتی انجام دهند و در عرض چند ثانیه متوجه شوند امکان سفر بین شهری را دارند یا خیر. بدین ترتیب مسافران پیش از اقدام به خرید بلیت، متوجه محدودیت های احتمالی خواهند شد.

لازم به ذکر است شرکت ها و راننده ها نیز می توانند از این سامانه استفاده نمایند و با درج کد ملی متقاضی سفر، تشخیص دهند که این فرد امکان سفر با ناوگان عمومی بین شهری را دارد یا خیر.

با توجه به شرایط خطرناک تسری ویروس کرونا و بی توجهی بعضی از شهروندان به ممنوعیت های سفر در صورت مبتلا بودن، ضروری است تا راننده های ناوگان اتوبوسی، مینی بوسی و سواری کرایه بین شهری هم اگر در طول جهت قصد سوار کردن مسافر را دارند، با استعلام کد ملی فرد مورد نظر به وسیله این سامانه از سلامتی جسمی وی از نظر ابتلا به کرونا مطمئن شوند.

ممنوعیت سفر افراد مبتلا به کرونا

بر اساس محدودیت های جدید ، مبتلایان به کرونا که تست آنها در زمان مراجعه برای خرید بلیت برای روز انتخابی در سامانه وزارت بهداشت مثبت ثبت شده است، امکان سفر را نخواهند داشت.

باید توجه داشت که ارائه تست منفی کرونا جنبه عمومی نداشته و افرادی که مبتلا به این بیماری نیستند، نیازی به ارائه مدارک نداشتن بیماری را ندارند.

هر فردی که در ایام مراجعه برای خرید بلیت تست مثبت کرونا داشته باشد و در سامانه وزارت بهداشت کد ملی وی ثبت شده باشد پس از گذراندن دوران قرنطینه، (14 روز) امکان استفاده از حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای قطار و هواپیما دارد.

ممانعت از مسافرت 700 مسافر

آنالیز ها نشان می دهد در این دوره از محدودیت ها، بیشتر ارگان های دولتی با یکدیگر هماهنگ هستند و توانسته اند اقدامات مناسبی در ممانعت از سفر افراد مبتلا به کرونا انجام دهند به طوری که روز گذشته معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی از صادر نشدن بلیت برای 700 بیمار کرونایی در حوزه هوایی، ریلی و جاده ای اطلاع داد.

شهرام آدم نژاد اظهار کرد: اجرای پروتکل های بهداشتی در همه حوزه های حمل و نقل از جمله زیر بخش های جاده ای، ریلی و هوایی همه روزه اجرا می گردد و از ابتدای آذرماه که استعلام مسافران برای انجام سفرهای داخلی برون شهری در همه زیر بخش های مختلف اجباری اعلام شد. صدور بلیت برای مسافران منوط به اجرای این پروتکل شده و همه سیستم های خرید و فروش بلیت سفر به سامانه مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متصل شد.

وی تاکید نمود: از ابتدای آذر ماه تا کنون بیش از 700 مسافر که تست کرونای آن ها مثبت شده و از اعلام نتیجه تست کمتر از 14 روز گذشته بود، بلیتی صادر نشد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: گردشبان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2223

به "شرایط سفر بین شهری معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سفر بین شهری معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید