شناسایی دومین مبتلا به کرونای انگلیسی در ایران

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران : دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی ستاد ملی کرونا از ابتلای فرد دیگری به کرونای جهش یافته خبر داد.

شناسایی دومین مبتلا به کرونای انگلیسی در ایران

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی ستاد ملی کرونا، در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی به ستاد مقابله با کرونا برای اعمال محدودیت های بیشتر پس از تایید ورود کرونای انگلیسی در کشور شده است، گفت: تنها تفاوت کرونای جهش یافته انگلیسی با پیک اول کرونا، نوع ژن آن است و باید مثل قبل دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم.

او با اشاره به مورد یافت شده کرونای جهش یافته در کردستان گفت: پزشکان به ابتلای یک پزشک در کردستان که از انگلیس برگشته بود مشکوک بودند؛ اما آزمایش کرونای او منفی شد، ولی اسکن های ریه او نشانی از بیماری کرونای جدید نشان می داد که او چند هفته قبل به این بیماری مبتلا شده است.

قاسمی اظهار داشت: یک فرد دیگر در تهران وجود داشت که البته او هم از انگلیس به کشور آمده بود و بلافاصله طبق نظر پزشکانی که او را شناسایی کرده بودند خود را قرنطینه و ایزوله کرد، او هیچ ملاقاتی با افراد و اقوام نزدیک خود نداشته است، اما برای اطمینان بیشتر از نزدیکان او هم تست کرونا گرفته شد که پاسخ آن منفی بود، اکنون او در بیمارستان تحت درمان است.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: بجز این دو مورد تا به امروز فرد جدیدی گزارش نشده است.

او افزود: هر نوع ویروس جهش یافته دیگری هم پیدا شود باز هم مردم باید بهداشت فردی را رعایت کنند تا گرفتار این ویروس نشوند.

قاسمی درباره تردد اتباع خارجی از کشورمان اظهار داشت: همه کشورها بر اساس قوانینی که برای خود تعیین کرده اند، اتباع خود را می پذیرند، اما در کشور ثالث پیش بینی شده است، افراد طبق محدودیت ها و ضوابط تعیین شده اسناد منفی بود تست خود را ارائه می دهند و می تواند وارد کشورهای مدنظر خود شود.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: نسبت به روزهای ابتدایی گسترش ویروس کرونا مدیریت شده و مرزهایمان بر اساس دستورالعمل های ابلاغ شده، فعالیت خود را انجام می دهند.

او درباره شرایط استان ها و شهرهای کشور گفت: در حال حاضر شهر سفید نداریم؛ شهرها متناسب با شرایط روزانه بستری شان به زرد، نارنجی و قرمز تقسیم شده اند. در حال حاضر 23 شهر نارنجی، 210 شهر زرد و 6 شهر قرمز وجود دارند؛ همچنین استان های مازندران، گیلان و گلستان بیشترین حجم شهرهای نارنجی و قرمز را دارند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2443

به "شناسایی دومین مبتلا به کرونای انگلیسی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی دومین مبتلا به کرونای انگلیسی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید