تائید شناسایی 5 مبتلا به ویروس انگلیسی در تهران ، شناسایی ویروس جهش یافته کرونا آسان نیست

به گزارش هنجس بلاگ، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا به امروز پنج فرد مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور شناسایی شدند که همگی در تهران بودند اما شناسایی نوع ویروس جهش یافته کرونا کار آسانی نیست.

تائید شناسایی 5 مبتلا به ویروس انگلیسی در تهران ، شناسایی ویروس جهش یافته کرونا آسان نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سیما سادات لاری در پاسخ به این پرسش که تا به امروز چند مورد و در کجاها از ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور شناسایی و شده و آیا این ویروس در کشور به چرخش افتاده یا نه و اساسا رصد این ویروس ممکن است، توضیحاتی ارائه کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شناسایی نوع ویروس جهش یافته کرونا کار آسانی نیست و در این زمینه باید تست های مربوطه برای شناسایی نوع ویروس انجام گردد. اما مهمترین اقدام، واکنش و رفتار اجتماعی مردم است و باید بدانیم که راه پیشگیری از نوع جهش یافته کرونا نیز همان رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک است.

لاری اضافه نمود: با وجود محدودیت های اعمال شده برای ورود مسافران از بعضی کشورهای خارجی، اگر شخصی از سفر خارجی آمده، بهتر است حداقل برای یک هفته در جمع های خانوادگی حاضر نگردد تا اگر علائم بیماری داشت، معین گردد. هرچند این افراد با تست منفی کرونا باید وارد کشور شوند، اما امکان دارد که علائم بیماری را در ابتدا نداشته باشند یا در جهت سفر دچار بیماری شده و اطلاعی از ابتلای خود نداشته و در چند روز ابتدایی علائمی نداشته باشند.

وی گفت: تا به امروز پنج نفر مبتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا در کشور شناسایی شده و همه این موارد در تهران حضور داشتند و نمونه های دیگر از شهرهای دیگر تایید نشده است.

لاری اضافه نمود: بهتر است سختگیری و محدودیت ها و عدم برگزاری دورهمی های خانوادگی بسیار جدی گرفته گردد. ویروس کرونا همچنان وجود دارد و هیچ نوع عادی انگاری نباید در این زمینه اتفاق بیفتد.

مسعود مردانی عضو ستاد ملی کرونا پیشتر گفته بود: روش آزمایشگاهی تشخیص این ویروس روش خاصی است و در خیلی از کشورها ممکن است تشخیص نوع ویروس هفته ها یا حتی ماهها طول بکشد و در خیلی از کشورهای جهان از نظر فنی امکان تشخیص نوع ویروس وجود ندارد شاید در خاورمیانه، ایران و یکی دو کشور دیگر چنین امکانی را داشته باشند.

بعد از اعلام شناسایی مواردی از ابتلا به ویروس کرونا جهش یافته در ایران، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: همه مسافرانی که از اروپا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی وارد کشور می شوند، لازم است علاوه بر تست مجدد در مبادی ورودی، به مدت مناسب و منطبق با پروتکلهای مربوطه در محل سکونت به صورت قرنطینه به سر برند.

ویروس جهش یافته کرونا در انگلیس در هفته های اخیر شناسایی شد، بر اساس اطلاعات منتشر شده میزان سرایت و واگیر بودن این ویروس نسبت به ویروس کرونای قبلی بین 55 تا 70 درصد بیشتر است و به علت تغییرات پروتئین قسمت خارجی ویروس کرونا چسبندگی و سرایت ویروس بیشتر شده است و گر چه میزان کشندگی و مرگ آوری ویروس جدید نسبت به ویروس کرونا معمولی بیشتر نشده و در حدود همان 1.5درصد است اما ابتلای تعداد بیشتری از افراد به ویروس کرونا تعداد فوتی های کرونا را افزایش می دهد.

پروازهای مستقیم و غیر مستقیم از اروپا و انگلستان به کشور ادامه دارد و محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی نیز خواهان قرنطینه مطمئن مسافران ورودی از کشورهای خارجی به ایران شده است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2468

به "تائید شناسایی 5 مبتلا به ویروس انگلیسی در تهران ، شناسایی ویروس جهش یافته کرونا آسان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تائید شناسایی 5 مبتلا به ویروس انگلیسی در تهران ، شناسایی ویروس جهش یافته کرونا آسان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید