شهر صرمان به طور کامل به دست دولت وفاق ملی لیبی افتاد

به گزارش هنجس بلاگ، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی شهر صرمان در غرب پایتخت این کشور را از کنترل عناصر وابسته به خلیفه حفتر خارج کردند.

شهر صرمان به طور کامل به دست دولت وفاق ملی لیبی افتاد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری لیبیایی از تسلط کامل نیروهای دولت وفاق ملی لیبی بر شهر صرمان در غرب طرابلس خبر دادند.

به نوشته الجزیره، این شهر پس از درگیری های شدید به طور کامل از کنترل نیروهای وابسته به خلیفه حفتر خارج شده است.

ظهر امروز مصطفی المجعی سخنگوی نیروهای موسوم به برکان الغضب وابسته به دولت وفاق ملی گفته بود که این نیروها به مرکز شهر رسیده و چندین مرکز وابسته به شبه نظامیان خلیفه حفتر را به کنترل خود در آورده اند و این شبه نظامیان به هنگام فرار، تجهیزات نظامی بسیاری را از خود به جا گذاشته اند.

به نوشته وبگاه القدس العربی، در همین جال درگیری ها در شهر صبراته در غرب طرابلس نیز شدید گزارش شده است و به گفته محمد قنونو سخنگوی دولت وفاق ملی، جنگنده های این دولت، اتاق عملیات وابسته به شبه نظامیان خلیفه حفتر را در شهر صبراته بمباران کردند.

از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی در سال 2011 ، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین 1398 با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه نظامیان متحد با آن روبرو شده و تا به امروز پیروز نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

نمای کلی از شرایط میدانی در لیبی: قرمز: خلیفه حفتر| سبز: دولت وفاق ملی| بنفش: قبائل تبو| زرد: قبائل منطقه طوارق

موقعیت شهر صرمان در غرب طرابلس

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 643

به "شهر صرمان به طور کامل به دست دولت وفاق ملی لیبی افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر صرمان به طور کامل به دست دولت وفاق ملی لیبی افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید