شکایت دولت مستعفی یمن به یونسکو بعد از ناامیدی از سعودی ها و امارات

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر امور خارجه دولت مستعفی گفت که از شبه نظامیان مورد حمایت امارات به دلیل تخریب آثار طبیعی و اقتصاد استان سقطری یمن به یونسکو شکایت نموده است.

شکایت دولت مستعفی یمن به یونسکو بعد از ناامیدی از سعودی ها و امارات

به گزارش گروه بین الملل هنجس بلاگ، عبدالله الحضرمی، وزیر امور خارجه در دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی، از نیروهای مورد حمایت امارات عربی متحده به سازمان یونسکو شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری سبأ (وابسته به دولت مستعفی) در نامه ای خطاب به مشاور مدیرکل یونسکو از شبه نظامیان مورد حمایت امارات موسوم به شورای انتقالی جنوب انتقاد نموده و گفته است که این نیروها باعث وارد آمدن خسارت به آثار طبیعی و باستانی به جزیره سُقُطری (واقع در دریای عرب) شده اند.

به گفته این وزیر یمنی شورای انتقالی علاوه بر وارد کردن خسارت در بخش انسانی و مادی به جزیره مذکور، زیرساخت ها و مالی محلی سقطری از جمله صنعت صید ماهی را نابود نموده است.

جزیره سقطری بزرگترین جزیره در دریای عرب و یکی از جزایر بکر و دست نخورده با طبیعت شگفت انگیز است که به گفته های مقامات یمنی، اماراتی ها به دنبال تصاحب منابع طبیعی و دریایی آن بوده و درصدد ایجاد پایگاه نظامی در آن هستند (جزئیات بیشتر).

نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن از تابستان سال گذشته، دولت مستعفی را بعد از آنکه از شهر عدن فراری دادند، آغاز به پیشروی و سیطره بر مناطق تحت کنترل این دولت کردند.

این اقدام منجر به تقابل نیروهای دولت منصور هادی (دولت مستعفی) که مورد حمایت عربستان سعودی است با نیروهای شورای انتقالی شد و به رغم توافق ریاض در دی ماه، این توافق هنوز اجرا نشده و هر روز نیروهای نیابتی ابوظبی و ریاض با هم درگیرند.

شورای انتقالی جنوب دو هفته پیش اعلام خودمختاری کرد ولی با اعتراضات داخلی و خارجی، مجبور شد از این تصمیم برگردد. این شورا هم اکنون در حال بسط سیطره خود بر شهر حدیبو، مرکز ساحلی استان سقطری است.

کوشش ها و گلایه های دولت مستعفی از شورای انتقالی به عربستان سعودی راه به جایی نبرده است و به نظر می رسد این دولت همانند تابستان سال گذشته، ناامید از ائتلاف ریاض شده و دست مساعدت به سوی سازمان بین المللی نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 17 تیر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 825

به "شکایت دولت مستعفی یمن به یونسکو بعد از ناامیدی از سعودی ها و امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت دولت مستعفی یمن به یونسکو بعد از ناامیدی از سعودی ها و امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید