شکست سنگین عناصر وابسته به عربستان در مأرب، 120 مزدور کشته و زخمی شدند

به گزارش هنجس بلاگ، نیرو های دولت مستعفی یمن برای اجرای دستورات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی، عملیاتی را در مأرب شروع کردند که شکست سنگینی متحمل شدند.

شکست سنگین عناصر وابسته به عربستان در مأرب، 120 مزدور کشته و زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیرو های دولت مستعفی یمن طی روز های گذشته چندین بار کوشش کردند منطقه راهبردی الطلعه الحمراء در غرب شهر مأرب را مجددا اشغال نمایند.

روزنامه الاخبار لبنان گزارش داد، با وجود حمایت هوایی ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی و انجام بیش از 100 حمله از بامداد آدینه گذشته در مناطق مختلف مأرب، ولی نیرو های مستعفی نتوانستند در منطقه حمه الدحله در شرق الطلعه پیشروی نمایند.

به گزارش این روزنامه، ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از الطلعه، به سمت شمال غرب مأرب در حال پیشروی هستند. این نیرو ها با دریافت اطلاعاتی متوجه شدند که نیرو های مزدور در پی حمله به الطلعه هستند که پیروز شدند با ایجاد کمین های مختلف، این حمله را دفع نمایند.

بنا بر این گزارش، نیرو های یمنی همچنین پیروز شدند در منطقه المیل در شمال شرق مأرب پیشروی نموده و یک حمله دیگر را در مناطق القباقیب و الحنافیر در شرق الطلعه دفع نمایند.

الاخبار به نقل از یک منبع در قبایل مأرب نوشت، اتاق عملیات ائتلاف سعودی به عناصر دولت مستعفی دستور داده بود که باید مناطقی را مجددا اشغال نمایند که نیرو های یمنی چهارشنبه گذشته آزاد کردند. به همین دلیل عملیات عناصر دولت مستعفی از محور های غربی و شمال غربی مأرب شروع شد.

این منبع گفت که میران تلفات وارد به مزدوران وابسته به ریاض طی دو روز گذشته نشان می دهد که هیچ برنامه ای برای این عملیات نداشته اند؛ چرا که در این بازه زمانی بیش از 125 مزدور کشته و زخمی شدند.

وی با اشاره به کشته شدن شمار زیادی از افسران و فرماندهان بلندپایه دولت مستعفی در این عملیات بی هدف، خاطر نشان کرد، این اقدام، یک خودکشی جمعی برای شادمان کردن ائتلاف بود.

این منبع در سرانجام تأکید کرد، این عملیات، غزوه بدر نام داشته که شماری زیادی از عناصر تروریستی القاعده در آن حضور داشتند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3109

به "شکست سنگین عناصر وابسته به عربستان در مأرب، 120 مزدور کشته و زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست سنگین عناصر وابسته به عربستان در مأرب، 120 مزدور کشته و زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید