طرح خودکفایی استان ها در تولید کالاهای اساسی بررسی شد

به گزارش هنجس بلاگ، ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز ، شنبه ، 16 فروردین با حضور نمایتدگان عضو این کمیسیون ، معاونان وزارت صمت، وزارت اقتصاد و جهاد کشاورزی برگزار گشت.

طرح خودکفایی استان ها در تولید کالاهای اساسی بررسی شد

به گزارش خبرنگاران، در این جلسه که با استفاده از فناوری دیجیتالی دو سویه برگزار گشت، نمایندگان این وزارتخانه ها برنامه های خود را در مورد راهکارهای تحقق جهش تولید و کاهش آثار و تبعات اقتصادی کرونا ارائه کردند.

چگونگی افزایش صادرات ، کنترل واردات با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، میزان اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور که کاهش یک میلیارد دلاری ارز اختصاص یافته به صادرات را در سال 98 در پی داشت از دیگر موضوعات جلسه امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بود.

در ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در سال 99 همچنین وزارت جهاد کشاورزی گزارشی از کاهش واردات، افزایش تولید داخل و صادرات محصولات کشاورزی و همچنین طرح های افزایش بهره وری مانند طرح های اجرا شده در خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان را که بخشی از آن به بهره وری رسیده است، برای نمایندگان مجلس تشریح کرد.

پیش بینی میزان تولید امسال گندم تا 13 میلیون تُن که به معنای خودکفایی در این کالای اساسی است و نیز اجرای طرح های خودکفایی در شکر، روغن، چای و سایر مواد اولیه مورد نیاز بخش کشاورزی از دیگر موضوعات مورد بحث نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان وزارتخانه های صمت، اقتصاد و جهاد کشاورزی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بود.

در این جلسه همچنین، الگوهای موثر برای توزیع بهینه بسته های حمایتی در بین بیکارشدگان کرونا، کارگران روزمزد و افراد شاغل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 558

به "طرح خودکفایی استان ها در تولید کالاهای اساسی بررسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح خودکفایی استان ها در تولید کالاهای اساسی بررسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید