عوارض شام نخوردن در ماه مبارک رمضان

به گزارش هنجس بلاگ، یک رژیم شناس و متخصص تغذیه گفت: برای تامین سلامتی دستگاه گوارش در ماه مبارک رمضان، باید وعده افطار و شام به حالت مفید و سبک استفاده شود.

عوارض شام نخوردن در ماه مبارک رمضان

به گزارش خبرنگاران از باشگاه خبرنگاران، شهاب اولیایی رژیم شناس و متخصص تغذیه گفت: برای کمک به سیستم گوارش بدن باید تعداد وعده های غذایی در روز افزایش پیدا کند و در مقابل از حجم هر وعده کم شود. در ماه مبارک رمضان به دلیل کوتاه شدن زمان مصرف غذا یعنی افطار تا سحر؛ باید برای افزایش تعداد وعده غذایی در این بازه زمانی تلاش کنیم. از مهمترین وعده ها می توان به سحر اشاره کرد که تحت هیچ عنوان نباید از مصرف غذا در این وعده پرهیز کرد و بعد از آن نوبت به افطار می رسد که به دلیل استراحت سیستم گوارشی در طول زمان روزه داری، باید وعده غذایی سبک و حساب شده در نظر بگیریم.

او در ادامه افزود: بسکمک از افزاد در مورد مصرف شام اعتقاد دارند که این وعده را حذف کنند؛ در فصول گرم سال که با کوتاهی شب ها رو به رو هستیم، با مفصل تر کردن وعده افطار می توانیم از مصرف شام پرهیز کنیم، اما توصیه اصلی ما این است که در حد امکان شام مصرف شود تا تمرکز بر روی افطار نباشد و حجم غذایی فراوان در یک وعده وارد بدن نشود؛ بنابراین بهتر است افراد 1 ساعت بعد از افطار، مصرف شام را در نظر بگیرند.

این رژیم شناس و متخصص تغذیه بیان نمود: از جمله نکات مهم در این ماه مبارک این است که باید به فاصله بین مصرف شام تا خوابیدن توجه شود تا اختلال در خواب را تجربه نکنیم. همانطور که تاکید فراوان می کنیم برای مصرف شام در این ماه مبارک، باید از افراط در این وعده غذایی پرهیز کرد و به صورت مفید و کم حجم استفاده شود؛ زیرا زیاده روی در این وعده غذایی باعث چاقی افراد خواهد شد.

اولیایی بیان نمود: توصیه می کنیم در فاصله بین افطار و زمان خواب، مصرف میوه و نوشیدن آب و مایعات را از قلم نیاندازید. سعی کنید از مصرف تنقلات پرکالری و بی خاصیت تا حد امکان پرهیز کنید.

او گفت: از جمله عوارض نخوردن شام می توان تمرکز به وعده افطار اشاره کرد که بعد از 15 ساعت استراحت و عدم فعالیت دستگاه گوارش به طور ناگهان، حجم سنگینی از مواد غذایی وارد بدن می شود و فشار سنگینی را به این بدن وارد می کند؛ بنابراین برای تامین سلامت سیستم گوارش به مصرف وعده افطار و شام در حالت سبک و مفید توجه ویژه داشته باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 774

به "عوارض شام نخوردن در ماه مبارک رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض شام نخوردن در ماه مبارک رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید