فعالیت تورهای غیرمجاز آسیبی برای گردشگری گیلان است

به گزارش هنجس بلاگ، ایرنا/ براساس سخنان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، فعالیت تورهای غیرمجاز آسیبی برای گردشگری گیلان است.

فعالیت تورهای غیرمجاز آسیبی برای گردشگری گیلان است

قضیه چیست؟

مسعود حلاج پور افزود: یکی از آسیبهای گردشگری در استان گیلان فعالیت تورهای غیرمجاز است که در ماه گذشته باعث خسارات جانی و مالی بسیاری شد.

وی گفت: همزمان با گشایش هتل ها و بازگشایی گردشگری در استان، اطلاعیه های این اداره کل در خصوص گروه های غیرمجاز گردشگری شدت گرفت اما، متاسفانه هنوز شاهد بروز اخبار ناگوار در این خصوص هستیم و بار دیگر از گردشگران می خواهیم فریب تبلیغات تورهای غیرمجاز را نخورند.

وی ادامه داد: تقاضا می کنیم گردشگران از هرگونه سفر با گروه های غیر مجاز گردشگری پرهیز نمایند، زیرا در صورت بروز حادثه هیچگونه پوشش بیمه ای برای جبران خسارات ناشی از حادثه وجود نداشته و مسئولان این گروه ها تعهد عرفی، اخلاقی و قانونی نسبت به مسافران و حوادث را ندارند.

وی افزود: افراد سودجو با تبلیغات و جلب توجه گردشگران به بهانه عرضه خدمات ویژه و با عناوین جذاب بدون داشتن هیچگونه مجوز قانونی اقدام به اطلاع رسانی تورهای خود در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی کرده که مسائل متعددی برای مسافران و گردشگران ایجاد می نمایند.

وی شرح داد: باید گردشگران پیش از هرگونه دریافت خدمات از دارا بودن مجوزهای لازم توسط این گروه ها اطمینان حاصل نمایند.

حلاج پور یادآور شد: اجرای تورهای گردشگری صرفا در حیطه وظایف دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز از این اداره کل با همراهی راهنمای مجاز کارت دار بوده و چنانچه افراد یا گروه ها بخواهند به صورت خودسرانه اقدام به تبلیغ، اجرا و فروش خدمات گردشگری نمایند، طبق بند 7 قانون صنعت گردشگری با آنها برخورد خواهد شد.

در روزهای اخیر براساس بررسی های صورت گرفته توسط دفتر بررسی، همکاری و اطلاعات واصله از سوی راهنمایان گردشگری، 17 گروه غیرمجاز برگزار نماینده تور که بدون اخذ مجوزهای لازم اقدام به برگزاری تورهای گردشگری می کردند، شناسایی و برای تشکیل پرونده و برخوردهای لازم به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

این افراد بدون توجه به مقررات و قوانین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ایجاد گروه هایی در فضای مجازی و تبلیغ تور، اقدام به اجرای تور بدون رعایت دستورالعمل و استانداردهای مصوب معاونت گردشگری می کردند که پس از شناسایی به مراجع قضایی معرفی شدند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1197

به "فعالیت تورهای غیرمجاز آسیبی برای گردشگری گیلان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت تورهای غیرمجاز آسیبی برای گردشگری گیلان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید