مجسمه کریستف کلمب هم در آمریکا به زیر کشیده شد

به گزارش هنجس بلاگ، حدود یک هزار معترض در پارک بایرد شهر ریچموند گردهم آمدند و با استفاده از طناب مجسمه این کاشف ایتالیایی را سرنگونی کردند.

مجسمه کریستف کلمب هم در آمریکا به زیر کشیده شد

به گزارش ایرنا به نقل از نیویورک پست، چلسیا هیگس وایز یکی از فعالان معترض شرکت کننده در این تجمع اعتراضی گفت: باید از همانجا که همه چیز آغاز شده است، آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: باید با افرادی آغاز کنیم که نخستین بار گام بر این سرزمین نهادند.

معترضان، مجسمه را احاطه کردند و یکی از معترضان پلاکاردی با این مضمون در دست داشت: کلمب کننده نسل کشی است.

مجسمه کریستف کلمب پس از پایین کشیده شدن، به آب های دریاچه پارک بایرد انداخته شد.

اعتراض های ضد نژادپرستی در سراسر آمریکا درپی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست این کشور به دست یک پلیس سفیدپوست آمریکایی آغاز شد.

افسر پلیس پس از بازداشت فلوید، زانویش را روی گردن وی قرار داد و به رغم مشاهده مشکل فلوید برای نفس کشیدن، زانویش را بر گردن او فشار داد.

فلوید براثر شدت جراحات وارده در بیمارستانی در آمریکا جان سپرد و در پی مرگ وی، موجی از اعتراض های گسترده این کشور و سراسر جهان را فراگرفت.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و سناتور جمهوریخواه تام کاتن استفاده احتمالی از نیرو های ارتش را برای متوقف کردن شورش در هنگام برپایی تظاهرات در اعتراض به قتل فلوید ضروری دانسته اند. مطرح شدن احتمال درگیری نیرو های ارتش با تظاهرات کنندگان آمریکا، علاوه بر دموکرات ها، فرماندهان ارشد ارتش این کشور را نیز نگران کرده است.

به همین دلیل، دموکرات های مجلس کنندگان آمریکا در واکنش به اقدامات دولت ترامپ برای سرکوب معترضان با استفاده از نیرو های ارتش، طرحی برای محدود کردن اختیارات رئیس جمهوری در این زمینه آماده و ارایه کرده اند.

قانون اساسی کنونی آمریکا؛ استفاده از نیرو های ارتش به استثنای گارد ملی را برای برقراری امنیت داخلی ممنوع اعلام کرده است، مگر آنکه رئیس جمهوری قانون موسوم به شورش را فعال کند.

بر اساس طرح دموکرات ها؛ رئیس جمهوری پیش از فراخوان نیرو های ارتش به منظور برقراری امنیت و سرکوب ناآرامی های داخلی بر اساس قانون شورش، موظف به مشورت با کنگره است و کنگره برای تمدید اختیارات رئیس جمهوری دو هفته مهلت خواهد داشت و در غیر این صورت، اختیارات وی به صورت اتوماتیک لغو خواهد شد.

این طرح همچنین به شهروندان این کشور امکان می دهد که از اقدامات و رفتار ارتش در صورت بروز نآارامی های داخلی، به دادگاه شکایت کنند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1049

به "مجسمه کریستف کلمب هم در آمریکا به زیر کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه کریستف کلمب هم در آمریکا به زیر کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید