مصطفی الکاظمی احتمالا 20 مرداد به آمریکا می رود

به گزارش هنجس بلاگ، عضو جریان حکمت ملی عراق اطلاع داد که نخست وزیر این کشور پس از تعطیلات عید قربان راهی واشنگتن خواهد شد.

مصطفی الکاظمی احتمالا 20 مرداد به آمریکا می رود

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل هنجس بلاگ، رحیم العبودی عضو جریان حکمت ملی عراق تأکید کرد که اصلاح برنامه کاری مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور، باعث شده که سفر وی به آمریکا به تأخیر بیافتد.

العبودی به روزنامه المدی گفت که قرار بود الکاظمی در ماه جولای جاری به واشنگتن سفر کند، ولی شرایط جسمانی پادشاه سعودی، بر زمان [این سفر] تأثیر گذاشت و برنامه دیدارهای نخست وزیر را تغییر داد.

وی تأکید کرد، تیم مذاکره کننده عراقی که در جلسات آینده گفت وگوهای راهبردی عراق و آمریکا در واشنگتن حضور خواهند داشت، در سطح عالی از وزرا (خارجه، دارایی، دفاع، کشور و برق)، فرماندهان امنیت و مشاوران خواهد بود.

این عضو جریان حکمت ملی توضیح داد که این سفر پس از تعطیلات عید قربان انجام خواهد شد، ولی احتمالا زمان این سفر، در دهم آگوست آینده (20 مرداد) خواهد بود.

این سفر در تکمله دور نخست مذاکرات بین عراق و آمریکاست که دور نخست 22 خرداد ماه گذشته برگزار گردید. در این گفت وگوها درباره حضور نیروهای آمریکایی و آینده حضور آنان در خاک عراق، بحث و آنالیز شد، ولی نتیجه خاصی حاصل نشد.

محمد البلداوی نماینده فراکسیون صادقون هم بر این باور است که آمریکا عمدا مرحله دوم گفت وگوی راهبردی را به تأخیر می اندازد تا از زمان، برای باقی نگه داشتن نروهای خود در مدت زمان طولانی تری بهره ببرد.

البلداوی تأکید کرد که افق مذاکرات آمریکا و عراق معین نیست و طرف مذاکره کننده عراق نیز هیچ شرطی در این مذاکرات، مطرح نکرده، بلکه به شروط طرف مقابل گوش فرا داده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1408

به "مصطفی الکاظمی احتمالا 20 مرداد به آمریکا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصطفی الکاظمی احتمالا 20 مرداد به آمریکا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید