مقام یمنی: همه استان های یمن باید آزاد شوند خبرنگاران

به گزارش هنجس بلاگ، یکی از مقامات جنبش انصارالله یمن از یمنی ها خواست برای مقابله با اقدامات خصمانه ائتلاف سعودی در استان های این کشور متحد شده و احساس وظیفه کنند.

مقام یمنی: همه استان های یمن باید آزاد شوند خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مذاکره کنندگان دولت نجات ملی یمن اخراج بیگانگان از این کشور را وظیفه همه یمنی ها دانست.

او سه شنبه شب در حساب توییتری خود نوشت: طرد اشغالگر بیگانه وظیفه هر یمنی آزاده بوده و همکاری با فرزندان این کشور برای آزادسازی همه استان ها مورد نیاز هست تا در هیچ استانی برای دشمن جای پایی نباشد تا بتوانند همانند استان مأرب کرامت ساکنان این استان ها را زیر پا گذاشته و این استان ها را به سکویی برای هدف قرار دادن مردم یمن به وسیله عملیات نظامی خصمانه ای تبدیل کند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن بیش از یک ماه است که عملیات نظامی در استان مأرب را برای آزادسازی این استان آغاز کرده و توانسته اند مناطق زیادی را از جانب غربی آزاد کرده و خود را به نزدیکی مرکز این استان برسانند.

استان مأرب در مرکز یمن و شرق استان صنعاء واقع شده است و با توجه به اینکه مقدار زیادی از نفت و گاز یمن در این استان مرکزی استخراج می شود، بسیار حائز اهمیت است.

آزادی مرکز این شهر به دست نیروهای دولت نجات ملی (صنعاء) ضربه سختی به دولت عبد ربه منصور هادی رئیس دولت مستعفی یمن که از حمایت ریاض برخوردار است، وارد خواهد کرد.

ائتلاف سعودی و اماراتی بیش از شش سال است که از نیروهای منصور هادی برای سیطره بر استان های شمال غربی حمایت می کنند، با این حال این حمایت های نتوانسته است به تغییرات مهمی در میادین نبرد منتهی شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2797

به "مقام یمنی: همه استان های یمن باید آزاد شوند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام یمنی: همه استان های یمن باید آزاد شوند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید