مقررات جدید استخراج رمزارزها اعلام شد

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر نیرو آخرین ویرایش مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارز را ابلاغ کرد.

مقررات جدید استخراج رمزارزها اعلام شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در دستورالعمل جدید که با اصلاحاتی ابلاغ شده، اوقات سال به سه دسته نوع یک (اوج بحرانی)، نوع دو (محدودیت بار) و نوع 3 (عادی) تقسیم بندی شده است که هر کدام نیز تعرفه خاص خود را دارد. براساس این ابلاغیه، تامین برق مرکز استخراج رمزارزها به 4 روش امکان پذیر است که انتخاب آن به عهده متقاضی است.

چهار روش تامین برق برای مراکز استخراج رمز ارز

براساس این ابلاغیه، تامین برق به وسیله الف) سرمایه گذاری در طرح های بهینه سازی مصرف برق، ب) تامین برق به وسیله نیروگاههای تجدیدپذیر (اعم از موجود و جدید)، ج) اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت برق و یا د) با نصب و بهره برداری از مولدهای حرارتی، چهار روش تعریف شده ای است که متقاضیان می توانند برای تامین برق مراکز خود یکی از آنها را انتخاب نمایند.

اوقات سال به سه نوع تقسیم بندی شد

در همین خصوص مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق نیز گفت: در دستورالعمل جدید که با اصلاحاتی ابلاغ شده، اوقات سال به سه دسته نوع یک (اوج بحرانی)، نوع دو (محدودیت بار) و نوع 3 (عادی) تقسیم بندی شده است که هر کدام نیز تعرفه خاص خود را دارد.

وی در مورد اوقات نوع یک یا اوج بحرانی اظهارداشت: این دوره به زمان هایی اطلاق می گردد که به دلیل عدم کفایت ظرفیت فراوری در مقایسه با اوج بار درخواستی، احتمال بروز خاموشی وجود دارد. حداقل میزان اوقات بحرانی برابر با 300 ساعت است و مطابق با تبصره 2 ماده 4 مصوبه شماره 58144 مورخ 13 مرداد 98 هیات وزیران فروش برق به وسیله شبکه در این ایام به مشترکین استخراج رمزارزها ممنوع است.

وی در مورد شرایط نوع دو یا محدودیت بار نیز گفت: این اوقات خارج از اوقات نوع یک (اوج بحرانی) بوده و حداکثر 2700 ساعت است که توسط شرکت توانیر و براساس محدودیت های تامین سوخت نیروگاه ها، عرضه برق و سایر قوانین و مقررات در کشور معین و اعلام می گردد.

رجبی مشهدی درباره زمان های نوع 3 یا عادی نیز گفت: این زمان ها، شامل کلیه اوقات سال به جزء اوقات نوع یک (اوج بحرانی) و دو (محدودیت دار) است.

تعرفه های برق رمزارزها

سخنگوی صنعت برق در زمینه تعرفه برق مراکز استخراج رمز ارز نیز اظهارداشت: براساس ابلاغیه جدید، بهای هر کیلووات ساعت برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها برابر با 16 هزار و 574 ریال معین شده است که این میزان در زمان های نوع 3 (عادی) با ضریب نیم و در زمان های نوع 2 (محدودیت دار) با ضریب 2 محاسبه خواهد شد.

وی همچنین اضافه نمود: تعرفه معین شده براساس متوسط بهای صادراتی برق و نرخ تسعیر سامانه نیما، هر سه ماه یک بار توسط شرکت توانیر اصلاح وبه روزرسانی شده و گزارش آن برای وزارت نیرو ارسال می گردد.

مشوق های وزارت نیرو برای مراکز استخراج رمزارز

سخنگوی صنعت برق در عین حال درباره بعضی از تخفیفات در نظر گرفته شده برای این مراکز گفت: بهای برق دریافتی از سطوح ولتاژ 400 و 230 کیلوولت با تخفیف 20 درصدی و از سطوح ولتاژی 132، 66 و 63 با تخفیف 12 درصدی محاسبه خواهد شد. همچنین برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها که بر اساس تائید مراجع ذیصلاح به استخرهای استخراج داخل کشور متصل می شوند علاوه بر تخفیف های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول 15 درصد تخفیف دیگر نیز خواهند شد.

رجبی مشهدی اضافه نمود کلیه واحدهای استخراج رمزارزها که دوره ساخت آنها به سرانجام رسیده است و اقدام به راه اندازی واحد خود نموده و فعالیتشان را شروع نموده اند موظف به تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره برداری با درخواست از وزارت صمت می باشند در غیراینصورت قدرت مجاز آنها برابر با توان مصرفی دوره ساخت (کارگاهی) در نظر گرفته شده و هزینه تجاوز از قدرت برق دوره احداث از مشترک اخذ خواهد ش

->

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2945

به "مقررات جدید استخراج رمزارزها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات جدید استخراج رمزارزها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید