ممنوعیت برگزاری تورهای طبیعت گردی در ماه رمضان و تعطیلات نیمه خرداد در استان زنجان

به گزارش هنجس بلاگ، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: برگزاری تورهای گردشگری در روزهای ماه مبارک رمضان و تعطیلات نیمه خرداد از سوی برخی از فعالان گردشگری به خصوص تورهای طبیعت گردی آغاز شده که تمامی این فعالیت ها غیرقانونی است.

ممنوعیت برگزاری تورهای طبیعت گردی در ماه رمضان و تعطیلات نیمه خرداد در استان زنجان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امروز یکشنبه 14 اردیبهشت، امیر ارجمند خاطرنشان کرد: در روزهایی که به دلیل جلوگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا بسیاری از موزه ها و اماکن گردشگری و تفریحی و حتی مدارس تعطیل شده اند، برخی از تورلیدرهای طبیعت گردی زنجان از این فرصت برای برگزاری تور گردشگری به مناطق طبیعی بهره می برند تا مسافران را در این شرایط ترغیب به سفر کنند

او گفت: این روزها تبلیغات تور طبیعت گردی در زنجان برای روزهای ماه رمضان و تعطیلات نیمه خرداد، بدون مجوز قانونی است که این امر خلاف موازین وضع شده است. این افراد بدون مجوز از آژانس و یا موسسه گردشگری اقدام به برگزاری تور می کنند که هیچ نظارتی توسط معاونت گردشگری اداره کل استان بر نحوه عملکرد آن ها وجود ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان ادامه داد: برگزاری تورهای طبیعت گردی توسط تورلیدرهای گردشگری و لیدرهای محلی به هیچ عنوان مجاز نیست و باید لغو شود و در صورت مشاهده بدون اغماض کارت تورلیدری آن ها لغو می شود.

او افزود: با توجه به این که دامنه تبعات و آثار شرایط موجود قابل پیش بینی نیست، لازم است تورلیدرها از ایجاد هرگونه تعهد الزام آور برای سفرهای طبیعت گردی در زنجان خودداری کرده و تمهیدات لازم را برای بازگرداندن وجوه گردشگران مدنظر قرار دهند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 788

به "ممنوعیت برگزاری تورهای طبیعت گردی در ماه رمضان و تعطیلات نیمه خرداد در استان زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت برگزاری تورهای طبیعت گردی در ماه رمضان و تعطیلات نیمه خرداد در استان زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید