نظر وزیر بهداشت درباره اجرای طرح ترافیک در تهران

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح ترافیک در تهران و خطر شیوع کرونا سخن گفت.

نظر وزیر بهداشت درباره اجرای طرح ترافیک در تهران

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح ترافیک در شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، گفت: پیشنهاد ما این بود که طرح ترافیک باید لغو گردد؛ چرا که اگر قرار باشد مردم با وسایل نقلیه عمومی تردد نمایند و فاصله گذاری اجتماعی مخدوش گردد، ترجیح می دهیم مردم با وسیله نقلیه شخصی تردد نمایند و موضوع آلودگی هوا که توسط دوستان مطرح می گردد، در حال حاضر مد نظر ما نیست، بلکه اولویت ما بیماری کووید-19 است.

نمکی اضافه نمود: دوستان اعلام کردند که لغو طرح ترافیک باعث تجمع زیاد در مرکز شهر شده است و بعضی از مسافران از شهرستان به تهران می آیند و بدون رعایت اصول وارد محدوده طرح می شوند، ما معتقد هستیم اگر چنین اتفاقی هم رخ دهد می توان به گونه ای شرایط را مدیریت کرد.

وزیر بهداشت گفت: اگر لغو طرح ترافیک رعایت فاصله گذاری را مخدوش کند و ازدحام در وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشیم، ما محکم می ایستیم تا شرایط به شکل قبل بازگردد و طرح ترافیک لغو گردد.

نمکی گفت: گزارشی را در جلسات کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت کردیم که مسافران زیادی از شهرستان ها وارد تهران شده و بدون رعایت طرح ترافیک وارد محدوده شده و در آن جا باعث ازدحام و مشکل در تردد تهرانی ها شده اند.

او در ادامه اضافه نمود: ما خیلی اصرار بر این موضوع نکردیم که طرح ترافیک را مثل قبل اجرا نمایند، ولی اصرار بر رعایت فاصله گذاری های اجتماعی داریم. اگر قرار باشد شهروندان در اتوبوس ها یا مترو شلوغ سوار شوند و از ماسک استفاده ننمایند، ما خواهیم ایستاد.

او ادامه داد: سلامت مردم برای ما مهمترین فاکتور است و هر جا که ببینیم، این مرزها توسط هر دستگاهی شکسته شده و به سلامت مردم لطمه وارد می گردد، مداخله می کنیم و وضع را به حالت سابق برمی گردانیم تا فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند رعایت گردد.

نمکی تاکید نمود: دوستان اظهار می نمایند که مرکز شهر به دلیل ورود مسافران از سایر شهرها دچار ترافیک کاذب شده و اگر این صحت داشته باشد به نظرم با شیوه ای می توان از ورود این افراد به محدوده طرح ترافیک جلوگیری کرد و مسئولین می توانند به راحتی خودروهای آنها را شناسایی نمایند.

او گفت: اصرار ما بر این است که فاصله گذاری اجتماعی حتما باید رعایت گردد. اعتقاد داریم مردم اگر از وسایل شخصی خود استفاده نمایند، به مراتب میزان آلودگی و ابتلا به بیماری کرونا کمتر است. علی رغم گفته های دوستان تعداد اتوبوس ها کم هستند و مترو ها متراکم از مسافر هستند. موضوع فاصله گذاری اجتماعی به خصوص در ساعات پیک ترافیک رعایت نمی گردد. باید فاصله گذاری رعایت گردد اگر غیر این باشد ورود می کنیم و نظرمان را اعلام می کنیم و مردم عزیزمان را در جریان قرار می دهیم تا آنچه مناسب حال مردم است، رعایت و عملی گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 مرداد 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 881

به "نظر وزیر بهداشت درباره اجرای طرح ترافیک در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر وزیر بهداشت درباره اجرای طرح ترافیک در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید