نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان افتتاح شد

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا) - مدیر نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان از افتتاح این نمایشگاه خبر می دهد و می گوید در این نمایشگاه 700 محصول دانش بنیان از 300 شرکت فناور، دانش بنیان و خلاق به نمایش در آمده است.

نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان افتتاح شد

محمد کرمی، مدیر نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان در خصوص برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران با اسم (iHiT) در محل نمایشگاه بین المللی، شعبه مرکزی خانه های نوآوری و فناوری در کشورهای هدف صادراتی است.

وی اضافه کرد: پیش از این، خانه های نوآوری و فناوری (iHiT) در کشورهای کنیا، سوریه، چین و روسیه هم راه اندازی شده اند و اکنون شعبه مرکزی iHiT در نقش هاب این مراکز و زیر نظر معاونت علمی و فناوری در تهران دایر شده است.

مدیر نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان ادامه داد: هدف از راه اندازی خانه های نوآوری و فناوری در کشورهای مختلف، ایجاد شبکه ای جهت توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و فناور است. این نمایشگاه در فضایی در حدود 1600 مترمربع شامل شوروم، فضای کار اختصاصی، فضای کار اشتراکی و اتاق های جلسات B2B به توانمندسازی صادراتی شرکت های دانش بنیان می پردازد.

کرمی گفت: هم اکنون در این نمایشگاه 700 محصول دانش بنیان از 300 شرکت فناور، دانش بنیان و خلاق به نمایش در آمده است. تسریع در فرآیند بازدیدهای هیات های بازرگانی خارجی و توسعه و تحقیقات بازار از جمله خدماتی است که در این نمایشگاه به شرکت های دانش بنیانی که محصولات آنها حائز شرایط حضور در نمایشگاه را داشته باشند ارائه می گردد.

وی بیان داشت: از جمله دیگر فرصت هایی که در این نمایشگا فراهم آمده است بستری مناسب برای تعامل موثر کارگزاران صادراتی، شرکت های مدیریت صادرات و EMCها با شرکت های دانش بنیان و فناور است.

مدیر نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: این نمایشگاه به وسیله ریاست محترم جمهوری و با حضور استاندار تهران و ریاست محترم مرکز تعاملات و امور بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

وی اظهار داشت: برنامه های جاری این مرکز پذیرش هیئت های خارجی، برگزاری رویدادها و نشست های تخصصی و B2B صادراتی با مشتریان خارجی و ارائه خدمات تجاری سازی صادراتی به شرکت های دانش بنیان خواهد بود.

کرمی اضافه کرد: امیدواریم با ایجاد این شبکه از خانه های نوآوری و فناوری به مرکزیت iHiT تهران، حجم صادرات محصولات دانش بنیان افزایش قابل توجهی یابد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3332

به "نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید