هشدار مهم پلیس به برندگان فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا

به گزارش هنجس بلاگ، فرآیند قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو برای انتخاب متقاضیان امروز هفدهم خرداد ماه برگزار می گردد. رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا هشدارهایی را به متقاضیان خرید خودرو ارائه داده است.

هشدار مهم پلیس به برندگان فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، امروز مراسم قرعه کشی برای تخصیص خودروهایی که در قالب طرح فروش فوق العاده دو شرکت ایران خودرو و سایپا برگزار می گردد و اسامی منتخبین این طرح پس از خاتمه قرعه کشی و تأیید نهادهای نظارتی به صورت عمومی منتشر می گردد و پس از انتشار اسامی نیز برندگان تا 48ساعت فرصت دارند نسبت به واریز وجه خودروهای انتخابی خود اقدام نمایند.

در این میان، تعداد بالای متقاضیان، تفاوت قیمت اعلام شده از سوی کارخانه با قیمت بازار و محدود بودن ظرفیت خودروهای دو شرکت خودروساز، جزو عواملی است که می تواند فرصتی را برای فعالیت سودجویانه مجرمان فراهم کند. موضوعی که سرهنگ علی رجبی در گفت وگو با ایسنا درباره آن هشدار داد و گفت: متقاضیان خرید خودرو باید هوشیار باشند که هرگونه اعلام برنده شدن آنان و نتایح قرعه کشی فقط و فقط به وسیله سایت های رسمی دو شرکت خودروساز و رسانه های معتبر منتشر خواهد شد، بنابراین اگر با پیامک های مشکوک یا پیامک از منابع ناشناس روبرو شدند حتما از صحت آن باخبر شده و آن را راستی آزمایی نمایند. چرا که ممکن است بعضی افراد سودجو با طراحی سایت جعلی یا ارسال پیامک و حتی تماس با افراد بخواهند از آنان کلاهبرداری نمایند.

وی ادامه داد: در این شیوه ممکن است افرادی با شهروندان تماس گرفته و مدعی شوند که از طرف نمایندگی یا شرکت خودروساز تماس گرفته و در صورت واریز وجه یا بخشی از آن، خودرو به آنان تعلق خواهد گرفت و می توانند ثبت نام نمایند. در این راستا ضروری است شهروندان هوشیار بوده و فریب چنین وعده هایی را نخورند.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا گفت: توصیه ما به شهروندان این است که اولا برای واریز وجه حتما به سایت رسمی شرکت های خودروساز مراجعه نموده و از واریز وجه به اشکال دیگر و از جمله اعلام رمز دوم پویا به شکل تلفنی به فرد تماس گیرنده جدا خودداری نمایند.

رجبی اضافه کرد: همچنین ضروری است متقاضیان خرید خودرو که نامشان در این مرحله از قرعه کشی اعلام نشده، برای اطلاع از دیگر شرایط پیش خرید و ثبت نام به سایت رسمی ایران خودرو و سایپا مراجعه نمایند و به پیامک ها و تبلیغات فضای مجازی توجه ننمایند؛ چرا که ممکن است در دام کلاهبرداران و سودجویان بیفتند.

وی در خاتمه از شهروندان خواست که درصورت رؤیت هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی موضوع را به پلیس فتا گزارش نمایند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1070

به "هشدار مهم پلیس به برندگان فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مهم پلیس به برندگان فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید