وزارت خارجه آمریکا: رئیس جمهور گفته در روابط با عربستان بازنگری می کند

به گزارش هنجس بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، ایالات متحده با عربستان سعودی تا جاییکه بحث منافع دو کشور در میان باشد، همکاری کرده و از منافع و ارزش های خود چشم پوشی نخواهد کرد.

وزارت خارجه آمریکا: رئیس جمهور گفته در روابط با عربستان بازنگری می کند

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به نقل از روسیا الیوم، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد، کشورش در دفاع از منافع و ارزش ها چشم پوشی نخواهد کرد.

پرایس گفت: رئیس جمهور بایدن گفت در روابط با عربستان که شریک مهمی برای آمریکا است، بازنگری می کند. شراکت با عربستان راهبردی است و باید منعکس کننده احترام به ارزش هایی باشد که طرفین را به هم ربط می دهد. ما با عربستان تا جایی که منافع مشترک حکم کند، همکاری می کنیم و در جهت همکاری با این کشور، از روشن سازی و دفاع از منافع و ارزش های خود چشم پوشی نخواهیم کرد.

ند پرایس اضافه نمود: حل و فصل نزاع یمن راهکار نظامی ندارد و ما به جهت دیپلماتیک برای برقراری صلح و امنیت در این کشور اولویت می دهیم.

دولت جو بایدن در تازه ترین تصمیم خود از لغو تصمیم ترامپ در قرار دادن نام انصارالله یمن در فهرست گروه های تروریستی خبر داده است. در مخالفت علنی با تصمیم بایدن که خشم مقامات سعودی از تصمیم دولت جدید آمریکا درباره انصارالله یمن را نشان می دهد یک مقام سعودی مدعی شد: حوثی ها همچنان گروهی تروریستی صرف نظر از تصمیم واشنگتن هستند.

سخنگوی کاخ سفید نیز پیش از این گفته بود که آمریکا خواستار تجدید نظر در مناسبات خود با عربستان سعودی است و بر آن است تا این مناسبات را از نو تعریف کند.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفته بود دولت آمریکا از طریق سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و نه محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور با ریاض ارتباط برقرار خواهد کرد.

کاخ سفید تاکید کرد، ایالات متحده به عربستان در تامین نیازهایش در دفاع از خود کمک خواهد کرد.

اظهارات ساکی نشان دهنده یک تغییر ناگهانی در سیاست ایالات متحده نسبت به سیاست قبلی این کشور در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ است که جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد وی نزدیک به ولیعهد سعودی بود.

کاخ سفید گفته است که هیچ برنامه ای برای تماس با عربستان سعودی ندارد.، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2655

به "وزارت خارجه آمریکا: رئیس جمهور گفته در روابط با عربستان بازنگری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا: رئیس جمهور گفته در روابط با عربستان بازنگری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید