ولیعهد سابق اردن: تحت بازداشت خانگی هستم!

به گزارش هنجس بلاگ، ساعاتی پس از انتشار خبر بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن، وی در پیامی ویدئویی خبر بازداشت خانگی خود را تأیید کرد.

ولیعهد سابق اردن: تحت بازداشت خانگی هستم!

به گزارش مهر، شبکه بی بی سی نیز بامداد یکشنبه ویدئویی را از شاهزاده حمزه منتشر کرد و مدعی شد که وکیل او این ویدئو را برای آن ها ارسال کرده است.

ولیعهد سابق اردن که برادر ناتنی عبدالله دوم شاه این کشور نیز هست، در این ویدئو که به گفته خودش برای توضیح اتفاقاتی که روز شنبه در اردن رخ داده ضبط کرده است، دولت عبدالله دوم را به فساد، بی کفایتی و آزار منتقدان متهم کرد.

از سوی دیگر، روزنامه واشنگتن پست شامگاه شنبه به وقت اَمان در گزارشی مدعی شد که مقامات اردن ولیعهد سابق این کشور را بازداشت و حدود 20 تن دیگر را به اتهام تهدید علیه ثبات کشور دستگیر کردند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه این گزارش اضافه کرد که شاهزاده حمزه بن حسین بزرگترین پسر ملک حسین و ملکه نور همسر چهارمش در کاخ سلطنتی خود به اتهام دسیسه چینی برای سرنگونی برادر ناتنی خود، ملک عبدالله پادشاه اردن تحت بازداشت خانگی است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، این دستگیری ها در پی کشف آنچه که مقامات کاخ سلطنتی اردن توطئه ای پیچیده و گسترده با همدستی دست کم یک عضو خاندان سلطنتی به همراه رهبران قبایل و اعضای تشکیلات امنیتی می خوانند، اجرا شده است.

گفتنی است، شاهزاده حمزه بن حسین به مدت چهارسال عهده دار سِمت ولایت عهدی پادشاهی اردن بود و پس از وی این عنوان به بزرگترین پسر پادشاه کنونی اردن، حسین، واگذار شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2909

به "ولیعهد سابق اردن: تحت بازداشت خانگی هستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولیعهد سابق اردن: تحت بازداشت خانگی هستم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید