پس از خروج نظامیان خارجی آیا خلاء امنیتی در افغانستان ایجاد می شود؟

به گزارش هنجس بلاگ، وزارت دفاع افغانستان در واکنش به گزارش ها مبنی بر احتمال ترک همه نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت که خروج این نیروها خلأ امنیتی بوجود نخواهد آورد.

پس از خروج نظامیان خارجی آیا خلاء امنیتی در افغانستان ایجاد می شود؟

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که نیروهای امنیتی این کشور از نظر توانایی و ظرفیت در موقعیتی قرار دارند که بدون حضور نیروهای خارجی نیز قادر به دفاع از افغانستان هستند.

وی به صبح کابل گفت که با خروج نیروهای خارجی هیچ نوع خلاء امنیتی در افغانستان بوجود نخواهد آمد.

این در حالی است که برخی رسانه ها گزارش می دهند که دونالد ترامپ در نظر دارد تا پیش از آغاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همه نیروهای مستقر این کشور را از افغانستان خارج کند تا با عملی کردن به یکی از وعده های انتخاباتی اش در سال 2016، شانس خود را برای پیروزی در انتخابات نوامبر 2020 افزایش دهد.

گفتنی است که ترامپ روز گذشته نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که 19 سال حضور نظامی در افغانستان کافی است و در نظر دارد تا هرچه زودتر و به محض اینکه خروج از افغانستان معقول باشد نیروها را از این کشور خارج کند.

وزارت دفاع افغانستان در حالی می گوید که خروج نیروهای آمریکایی تاثیری بر شرایط این کشور نخواهد گذاشت که اشرف غنی در دی ماه سال 96 گفته بود که بدون حمایت های آمریکا ارتش افغانستان 6 ماه هم دوام نخواهد آورد.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 928

به "پس از خروج نظامیان خارجی آیا خلاء امنیتی در افغانستان ایجاد می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از خروج نظامیان خارجی آیا خلاء امنیتی در افغانستان ایجاد می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید