پیام کتبی الکاظمی تقدیم السیسی شد

به گزارش هنجس بلاگ، فؤاد حسین وزیر خارجه عراق امروز بیان نمود که با مقامات مصری درباره تهدیدات در منطقه گفت وگو کرده است .

پیام کتبی الکاظمی تقدیم السیسی شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه عراقی سومریه نیوز، فؤاد حسین در نشست خبری مشترک با سامح شکری وزیر خارجه مصر گفت : با مقامات مصری درباره پروندههای مختلف بحث و گفت وگو کرده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اشاره به تفاهمات مشترک بین بغداد و قاهره گفت: در این سفر درباره مجموعه ای از مسائل مختلف و برطرف کردن موانع موجود بر سر راه آن بحث و تبادل نظر کرده ایم.

وزیر امور خارجه عراق همچنین از سفر نخست وزیر مصر در پایان ماه جاری به عراق خبر داد و تاکید کرد که در این دیدار تهدیدات در منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

پیام مکتوب الکاظمی به السیسی

به گزارش روزنامه مصری الیوم السابع ، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و فواد محمد حسین وزیر خارجه عراق امروز در قاهره با یکدیگر دیدار کردند.

سامح شکری وزیر خارجه مصر و احمد نایف الدلیمی سفیر عراق در قاهره در این دیدار حضور داشتند.

بسام راضی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر در این خصوص گفت: وزیر خارجه عراق در این دیدار حامل پیام مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برای السیسی است که در آن به روابط برادرانه و تاریخی بین دو ملت برادر عراق و مصر اشاره و بر قدردانی از تلاش ها و حمایت های مصر در تمام سطوح است.

در پیام مصطفی الکاظمی ابراز امیدواری شده است که همکاری بین مصر و عراق در سطح روابط دو جانبه و راه حل همکاری سه جانبه با اردن تقویت شود تا بر اساس آن از تجارب موفقیت آمیز مصر در زمینه پروژه های توسعه ای در بخش زیربنایی و انرژی برق استفاده شود.

همچنین وزیر خارجه عراق از نقش حمایت جویانه مصر قدردانی کرد و آن را نشانه عمق راهبرد این کشور در سطح عربی و آفریقایی و جهانی به ویژه در زمینه مقابله با چالش های مشترک و پیش از همه مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت و تحقیق ثبات و توسعه دانست.

رئیس جمهور مصر نیز در این دیدار از وزیر خارجه عراق خواست مراتب سلام و دوستی او را به برهم صالح همتای عراقی اش و نیز مصطفی الکاظمی ابلاغ کند.

السیسی گفت مصر بر همکاری متقابل با کشور برادر عراق به منظور تحقق چشم اندازهای جدید و متنوع چه در سطح روابط دو جانبه و یا سه جانبه با کشور برادر اردن تاکید دارد.

وی همچنین بر اصول سیاسی مصر در قبال عراق و حمایت از نقش آن در ناسیونالیسم عربی تاکید کرد و گفت: مصر از هر اقدامی در چارچوب منافع عراق در سطوح مختلف حمایت می کند و به این کشور کمک می کند تا تمام چالش ها را پشت سرگذاشته و ضمن مبارزه با تروریسم ثابت و امنیت خود را حفظ کند.

سخنگوی رسمی ریاست جمهور مصر نیز گفت، در این دیدار دو طرف در مورد مسال مختلف عربی و منطقه ای مشترک بحث و تبادل نظر شد و دو طرف بر لزوم افزایش هماهنگی به منظور مقابله با چالش های منطقه به منظور تحقق خواسته ها و آرزوهای ملت های آن در ایجاد ثبات و امنیت توافق حاصل شد.

برگزاری نشست سه جانبه در قاهره

سامح شکری وزیر خارجه مصر نیز گفت، نشست عراق- مصر- اردن فراد سه شنبه در قاهره برگزار خواهد شد.

وی ضمن استقبال از سفر وزیر خارجه عراق به قاهره گفت: در این دیدار در مورد همکاری دو جانبه بحث و تبادل نظر شد و در جریان آن قاهره بر آمادگی برای همکاری به منظور جلوگیری از دخالت در امور داخلی عراق تاکید کرد.

به گفته وزیر خارجه مصر، یک هیئت از وزیران مصر در پایان ماه جاری میلادی راهی عراق خواهد شد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2006

به "پیام کتبی الکاظمی تقدیم السیسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام کتبی الکاظمی تقدیم السیسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید