چه اتفاقی می افتد اگر ترامپ نتیجۀ انتخابات را نپذیرد؟، احمد زیدآبادی

به گزارش هنجس بلاگ، سخنان ترامپ در حقیقت هیچ نشانی از شورشگری و طغیان علیه نظام انتخاباتی و دمکراسی آمریکا به همراه ندارد.

چه اتفاقی می افتد اگر ترامپ نتیجۀ انتخابات را نپذیرد؟، احمد زیدآبادی

اگر دونالد ترامپ نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را نپذیرد چه اتفاقی می افتد؟

احمد زیدآبادی در کانال تلگرامیش با طرح این پرسش نوشت: همان اتفاقی که سال 2000 میلادی افتاد! در آن سال، ال گور نامزد انتخاباتی حزب دمکرات، پیروزی جرج بوش پسر را نپذیرفت و ماجرا به دیوان عالی آمریکا کشید. دیوان هم پس از بازشماری آراء مورد مناقشه رأی به پیروزی بوش داد و غائله خاتمه یافت.

این بار هم ممکن است همین طور شود. طبعاً هیچ فردی در نظام سیاسی آمریکا از جمله ترامپ در موقعیتی نیست که بتواند رأساً در مورد نتیجۀ انتخابات تصمیم بگیرد. اگر راه چنین اقدامی به هر نحوی باز باشد نخست باید فاتحۀ دمکراسی آمریکایی و سپس فاتحۀ کشور آمریکا را خواند؛ اما به نظرم قرار نیست به عمر ما چنین فاتحه هایی خوانده شود!

سخنان ترامپ هم در حقیقت هیچ نشانی از شورشگری و طغیان علیه نظام انتخاباتی و دمکراسی آمریکا به همراه ندارد. او از یک طرف می گوید که انتقال قدرت صورت نخواهد گرفت چرا که بر این باور است که خودش حتماً پیروز می شود و از طرف دیگر تلویحاً می گوید که در صورت باخت احتمالی به نتیجۀ انتخابات معترض خواهد شد یعنی به همان طریقی که ال گور اعتراض کرد.

من با آنکه از طرزِ بیان و خوی خودپسند و پاره ای سیاست های ترامپ احساس انزجار می کنم اما به نظرم می رسد که مخالفان و رقبای او بخصوص در حزب دمکرات آمریکا و رسانه های حامی آن، موازین انصاف را در باره اش رعایت نمی کنند و اصرار دارند که از هر کاهی کوهی بسازند!

این نوع برخورد غیر اصولی از قضا می تواند به نفع ترامپ در انتخابات تمام شود زیرا افراد عادی معمولاً به طور غریزی اغراق های غیرمنصفانه را حس می کنند و نسبت به آنها واکنش منفی نشان می دهند!

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1811

به "چه اتفاقی می افتد اگر ترامپ نتیجۀ انتخابات را نپذیرد؟، احمد زیدآبادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه اتفاقی می افتد اگر ترامپ نتیجۀ انتخابات را نپذیرد؟، احمد زیدآبادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید