چگونگی راهنمایی تحصیلی کلاس نهمی ها

به گزارش هنجس بلاگ، مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام فراوری بیش از دومیلیون ماسک و 54 هزار گان و لباس پرستاری توسط هنرستان ها و با همکاری نظام سلامت؛ درباره فرایند راهنمایی تحصیلی کلاس نهمی ها با توجه به شرایط حاکم و تعطیلات مدارس شرح داد.

چگونگی راهنمایی تحصیلی کلاس نهمی ها

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا با دیپلم هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

مصطفی آذرکیش در گفت وگو با هنجس بلاگ، با بیان اینکه هنرستان های ما همواره در بحران هایی چون سیل و زلزله نقش آفرینی نموده اند و اکنون که بحث کرونا مطرح است بیش از دو میلیون ماسک را با همکاری نظام سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی فراوری نموده اند اظهار کرد: همچنین در این مدت بیش از 54 هزار گان و لباس پرستاری، مواد ضدعفونی کننده و شوینده نیز فراوری شده است.

وی اضافه نمود: امکان تعمیر و ساخت تخت های بیمارستانی نیز فراهم است و برای انجام آن اعلام آمادگی نموده ایم. هنرستان ها در دوران جنگ تحمیلی هم در ساخت ادوات مورد احتیاج همکاری داشته اند و جلوه هایی از ایثار را در هنرستان ها شاهد بوده ایم.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه جهش خرید و ارتقای تجهیزات هنرستان ها را کلید زده ایم گفت: یک صد میلیارد تومان برای تجهیز هنرستان ها از محل منابع مربوط به فروش دو درصد گاز به نوسازی استان ها واریز شد و در بودجه سنواتی هم پیش بینی های خوبی شده است.

آذرکیش درباره فرایند راهنمایی تحصیلی دانش آموزان با توجه به شرایط به وجود آمده و تعطیلی مدارس اظهار کرد: راهنمایی تحصیلی امری فرایندی است و در طول سال های تحصیل انجام می گردد. درس کاروفناوری و معرفی 30 پودمان از مشاغل مختلف بچه ها را بیشتر درگیر راهنمایی تحصیلی و انتخاب های آینده می نماید.

وی ادامه داد: در فرم های راهنمایی تحصیلی عملکرد کل دوره متوسطه اول درنظر گرفته می گردد.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از ابتدای سال برنامه هایی را برای آگاهی بخشی به خانواده ها و معرفی حرف و مشاغل به دانش آموزان در دستور کار داشتیم که از جمله آنها می توان به یک روز با هنرستان و کارگاه ها و جلسات توجیهی با سرفصل آموزش خانواده اشاره نمود گفت: هرساله در هفته اول اردیبهشت که تحت عنوان هفته معرفی مشاغل نامگذاری شده برنامه هایی را اجرا می کردیم که سال جاری عملا محقق نشد، اما در مجموع راهنمایی تحصیلی با توجه به تعاریف از پایه ششم شروع می گردد و در پایه نهم به انتها می رسد.

آذرکیش ادامه داد: جلساتی در پنج ماهه اول سال تحصیلی داشته ایم. دو برنامه هم تحت عنوان صفر و صد و فوت و فن در لابلای برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی تهیه و پخش شده که مشاغل را معرفی می نماید.

وی با بیان اینکه قطعا از ظرفیت رسانه ها و شبکه شاد هم بهره مند می شویم گفت: معاونت های تربیت بدنی، پرورشی و دفتر اولیاء و مربیان در شبکه شاد کانال هایی دارند و اطلاعات خوبی به خانواده ها می دهند. وبسایت دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش هم عناوین رشته ها، توضیحاتی از رشته ها و آینده شغلی و تحصیلی به تفکیک بارگذاری شده و در دسترس خانواده هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 763

به "چگونگی راهنمایی تحصیلی کلاس نهمی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی راهنمایی تحصیلی کلاس نهمی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید