کرمی: قهرمانان واقعی مقابل قهرمانان جعلی و پوشالی فضای مجازی بایستند

به گزارش هنجس بلاگ، کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: از قهرمانان، رسانه ها و فدراسیون های ورزشی می خواهم مقابل ادعاهای دروغ قهرمانان پوشالی و جعلی در فضای مجازی بایستند.

کرمی: قهرمانان واقعی مقابل قهرمانان جعلی و پوشالی فضای مجازی بایستند

یوسف کرمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اعتراض به جعل عنوان قهرمانی جهان از سوی برخی ورزشکاران در شبکه های اجتماعی گفت: متأسفانه مسئله قهرمانان پوشالی موضوعی است که به طور نامتعارف در فضای مجازی در حال افزایش است. کسانی که فضای مجازی را پر کردند و با استفاده از عناوین جعلی ثروت های خوبی را نیز کسب کردند.

وی شرح داد: ورزشکاری را می شناسم که در مسابقات بی ارزش و بدون انجام مسابقه حکم و مدال دریافت کرده است و توانسته از استان و شهر خود پاداش دریافت کند. کسانی که می توانند این دروغ ها را مطرح کنند، این پشتکار را دارند تا به دنبال یکسری پاداش و جوایز دیگر نیز باشند. این در حالی است که اعتراض من اصلاً درباره شرایط خودم نیست و اعتقاد دارم نباید این قهرمانان پوشالی حق قهرمانان واقعی را تضییع کنند.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: به عنوان دارنده مدال جهانی و المپیک تا به حال پاداشی از سوی مسئولان استان و شهرم دریافت نکرده ام که چشمگیر باشد، اما خیلی از ورزشکاران را دیدم که بدون حضور در تیم های ملی، مسابقات معتبر جهانی و آسیایی و تنها با حضور در مسابقات سبکی و در حد شهر و روستا با عنوان جعلی قهرمان جهان به دنبال دریافت جایزه بودند.

کرمی در ادامه بیان نمود: به عنوان یک رزمی کار واقعاً اسم یکسری از مسابقات را نشنیدم و اصلاً نمی دانم چه مسابقه ای است. زمانی که ورزش رزمی و تکواندو را آغاز کردم عکس های بروس لی و چکی جان روی دیوار اتاقم بود. این موضوعی نیز به دلیل این بود که در آن زمان قهرمان جهان در رشته ما اصلاً نبود و دوست داشتم یک روزی قهرمان جهان شوم. حتی تکواندوی ما تا چند سال پیش قهرمان آسیا نداشت و دریافت مدال طلا از کره ای ها در آسیا کار بسیار سختی بود و مدال آسیایی و جهانی بسیار باارزش بود.

وی درباره درآمدزایی بسکمک از قهرمانان جعلی از شبکه های مجازی گفت: به عنوان یک ورزشکار حرفه ای واقعاً تعجب می کنم که برخی از این ورزشکاران برنامه تمرینی تلفنی می دهند، اتفاقی که جای تأسف دارد. به هیچ عنوان امکان پذیر نیست که در یک رشته رزمی برنامه تمرین تلفنی داد. واقعاً اگر قرار بود با برنامه تلفنی پیشرفتی حاصل شود چه نیازی بود که بهترین مربیان را به ایران بیاوریم یا مربیان خود را به کشورهای دیگر بفرستیم؟

دارنده دو مدال طلا و دو مدال برنز مسابقات جهانی تکواندو خاطر نشان کرد: بیشتر این برنامه های غیراصولی و غیرعلمی است. از دوستان رسانه ای و قهرمان واقعی درخواست می کنم مقابل قهرمان جعلی و پوشالی بایستند. واقعاً وقتی در شبکه های مجازی می بینم برخی که اصلاً آنها را نمی شناسم، خود را قهرمان جهان معرفی می کنند تعجب می کنم.

کرمی شرح داد: متأسفانه این روزها در شبکه های مجازی شاهد هستیم برخی به طور نامآغاز در حال درآمدزایی هستند. این در حالی است که می شود در شبکه های مجازی بسیار اتفاق خوب و مفید را انجام داد، اما چرا باید برخی کارهایی انجام بدهند که خانواده از حضور فرزندان شان در جهانی مجازی ترس داشته باشند. شبکه های مجازی مانند چاقو هستند که هم می توانند مفید و هم آسیب رسان باشند.

وی اضافه نمود: واقعاً تعجب می کنم یک حرکت یا حرف سخیف برخی با هزاران لایک همراه می شود، اما صحبت و پست یک پزشک متخصص، یک روانشناس و یک قهرمان ورزشی را هزاران نفر نیز نمی بییند. در حال حاضر شاهد حرکات های انسانی ورزشکاران و هنرمندان برای کمک رسانی هستیم، اما کدامیک از این چهره های جهانی مجازی حرکت انسانی و کمکی انجام دادند. این افراد را تا پیش از شبکه های مجازی حتی در محله شان نیز نمی شناختند، اما به روش های مختلف در جهانی مجازی خود را مطرح و از برخی جوانان سوءاستفاده کردند، ورزشکارانی که لات کوچه خلوت هستند و در جهانی واقعی هیچ دستاوردی ندارند.

دارنده مدال برنز المپیک آتن در انتها خاطر نشان کرد: به نظر من فدراسیون های ورزشی و به خصوص رزمی باید به ادعاهای دروغ برخی ورزشکاران ورود پیدا کنند. در این صورت قهرمانان رشته های مختلف نیز با فدراسیون های خود همکاری خواهند کرد. تعداد قهرمانان جهان و آسیای فدراسیون های مختلف تعیین است و برخی کسب مدال در مسابقات سبکی یا تورنمنت های محبت آمیز را به مدال جهانی تغییر دادند. مطمئن باشید با واکنش فدراسیون ها و معرفی قهرمانان واقعی این افراد از این کار دست خواهند کشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 797

به "کرمی: قهرمانان واقعی مقابل قهرمانان جعلی و پوشالی فضای مجازی بایستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمی: قهرمانان واقعی مقابل قهرمانان جعلی و پوشالی فضای مجازی بایستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید