کنترل کرونا در جریان بازی های المپیک از طریق تست بزاق دهان

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، تصمیم برای دریافت نمونه بزاق دهان در جریان بازی های المپیک و همچنین پارالمپیک در رابطه با مقامات این دو رویداد و همچنین افرادی که برای کمک به برگزاری از خارج از کشور به توکیو سفر می کنند (کارگران) گرفته شده است.

کنترل کرونا در جریان بازی های المپیک از طریق تست بزاق دهان

طبق اعلام سایت kyodo news، نتایج آزمایشات مبتنی بر بزاق ظرف 24 ساعت پس از ارسال نمونه در دسترس خواهد بود و افرادی که تست آنها مثبت باشد، مجدد آزمایش می شوند.

در رابطه با ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی و مربیان آنها اما اینگونه تصمیم گیری شده که تقریباً 15000 نفر از آنها به طور روزانه تحت نظارت در یک مرکز جمع آوری نمونه که قرار است در دهکده ورزشکاران ایجاد شود، از نظر ویروس غربال شوند.

برگزارکنندگان بازی ها اما تشخیص داده اند که انجام چنین کاری برای افراد غیر ورزشکار سخت است زیرا تعداد آنها بسیار بیشتر خواهد بود و مراکز جمع آوری نمونه نیز به احتمال زیاد شلوغ خواهند بود به همین دلیل تصمیم گرفته شده از آنها تست بزاق دهان گرفته شده و این نمونه ها جمع آوری شود.

کمیته برگزاری بازی های تابستانی همچنین اینگونه تخمین زده که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعداد مقامات و کارگران خارج از کشور می تواند به 78000 نفر کاهش یابد که کمتر از نیمی از رقم اولیه است. آنها شامل اعضای کمیته بین المللی المپیک، فدراسیون های بین المللی ورزش، مطبوعات و افرادی هستند که برای کمیته های ملی المپیک و حامیان مالی کار می کنند.

طبق برنامه فعلی ، این که 78 هزار بازدید کننده و کارگر المپیکی از ژاپن باید مرتباً آزمایش ویروس انجام دهند ، به همجواری آنها با ورزشکاران بستگی دارد.

کمیته برگزاری پیش از به تعویق انداختن یک سال گذشته المپیک و پارالمپیک به دلیل همه گیری ، پیش بینی کرده بود در حدود 180،000 مقام و کارگر از کشورهای خارجی باشند.

IOC و دیگر برگزارکنندگان از نهادهای شرکت کننده خواسته اند تا به عنوان بخشی از تلاش ها برای تحقق بازی های امن توکیو ، تعداد افرادی که به ژاپن وارد می شوند را کاهش دهند.

سی و دومین دوره بازی های المپیک اول تا هفدهم مردادماه به میزبانی توکیو برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3152

به "کنترل کرونا در جریان بازی های المپیک از طریق تست بزاق دهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل کرونا در جریان بازی های المپیک از طریق تست بزاق دهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید