کی روش: ختم کلام را می گویم؛به این تیم کاملا احترام بگذارید ، از جهنم وارد بهشت شدیم ، ما لبخند هم می زدیم دشمن بودیم!

به گزارش هنجس بلاگ، سرمربی ایران در جام جهانی می گوید مردم باید به خاطر عملکرد شاگردانش به آنها کاملا احترام بگذارند.

کی روش: ختم کلام را می گویم؛به این تیم کاملا احترام بگذارید ، از جهنم وارد بهشت شدیم ، ما لبخند هم می زدیم دشمن بودیم!

کارلوس کی روش حدود 80 روز قبل از جام دنیای 2022 قطر راهنمایی تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده گرفت و در این فرصت کم از هر فرصتی استفاده کرد تا شرایطی را فراهم کند که تیم ملی با آمادگی بیشتری در جام دنیای حاضر گردد. برگزاری اردوهای مینی کمپ از جمله تدابیر سرمربی پرتغالی پیش از جام دنیای بود. با این حال دو شکست مقابل انگلیس و آمریکا و یک برد مقابل ولز دستاورد او از رقابت های جام دنیای 2022 دوحه بود.

کارلوس کی روش که پس از پیکارهای جام دنیای مدت کوتاهی در ایران حضور داشت، دو روز پیش پس از برگزاری جلسه با مهدی تاج از کشور خارج شد.

به جهنم رفتیم، وارد بهشت شدم و الان در برزخ هستیم

کی روش درباره عملکرد تیم ملی در جام دنیای گفت: در اولین بازی مقابل (انگلیس) به جهنم رفتیم. بعد از آن در بازی دوم (مقابل ولز) به بهشت فرود آمدیم و در بازی سوم هم این اعتقاد را دارم در حالت بین جهنم و بهشت و در حالت برزخ بودیم. به خاطراینکه متاسفانه یک گل در نیمه اول از آمریکا خوردیم در شبی که در نیمه اول آن ها بهتر از مابودند. در نیمه دوم ما بهتر از آمریکا بودیم اما نتوانستیم به گل دست پیدا کنیم. بعضی مواقع فوتبال بی رحم است.

درس های خیلی مهمی از جام دنیای گرفتیم

وی اضافه نمود: فکر می کنم مقابل آمریکا بیش از آنکه لازم بود را انجام دادیم تا بتوانیم امتیاز کسب کنیم و صعود کنیم. ولی چیزی که الان مهم است آینده فوتبال ایران است و به نظرم ما درس های خیلی مهمی از این جام دنیای داریم که باید خودمان را با آن بالا ببریم. البته نمی خواهم صحبتی داشته باشم خارج از چارچوب مستطیل زمین بازی فوتبال. قبلا در سالهای 2011 تا 2019 همواره مکررا این حرف را می زدم. اگر می خواهید پیروز شوید و در سطح برترین تیم های دنیا قرار بگیرید فوتبال ایران باید کارهای بیشتری انجام دهد. مساله فقط صحبت تیم یا آماده سازی بازیکنان نیست. کاری که باید انجام گردد رشد و ارتقا در تمام سطوح است. به خاطر اینکه در آخر تیم ملی همواره نتیجه پیشرفت و تکامل کلی فوتبال است.

بازیکنان تیم ملی دشمنان مردم یا کشور نیستند

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره بعضی حواشی غیرفوتبالی ایجاد شده درباره تیم ملی مطرح نمود: در ابتدا باید بگویم کوشش زیادی کردیم و بازیکنان واقعا قهرمانانه جنگیدند. برای من افتخار بود که در کنار این بازیکنان باشم. خیلی کوشش کردند، خیلی از خود گذشتگی کردند. اگر بخواهم در یک کلمه به شما بگویم خیلی به آنها افتخار می کنم. اما دو درس گرفتیم که ما باید به این دو درس خوب فکر کنیم. درجه اول بازیکنان تیم ملی دشمنان مردم یا دشمنان کشور نیستند. ولی اگر کسی بخواهد اینطوری وانمود کند که بازیکنان تیم ملی دشمنان طرفداران یا بعضی مردم هستند یک کار کاملا اشتباه بود. یک روند اشتباه بود که متاسفانه رخ داد و واقعیتش فکر می کنم منصفانه و صحیح هم نبود.

تمام این اتفاقات نمی تواند عملکرد ما در جام دنیای را توجیه کند

وی اضافه نمود: مطلب دومم هم اینکه در فوتبال بردن مقابل حریفانی در این سطح (انگلیس، ولز و آمریکا) به خودی خود خیلی سخت است. ولی اینبار تیم ملی مجبور شد نه تنها مقابل حریفان بازی کند حتی مقابل بعضی از خودی ها هم باید بازی می کردیم. در یک برهه خیلی کوتاه بخشی از مردم علیه تیم ملی شدند و آنها کوشش کردند تیم ملی را مقابل مردم قرار دهند. متاسفانه در یک کانال بسیار تاریک افتادیم که هیچ برنده ای نداشت. البته این مطالب نمی تواند دلایلی باشد به قول معروف توجیه بکند این نتایجی که در جام دنیای به دست آمد.

پیروزی هم مقابل حریفان و هم خودمان، ماموریتی غیرممکن است

کی روش ادامه داد: ولی بازهم تکرار می کنم بردن مقابل اینگونه حریفان بین المللی به خودی خود سخت است. اگر بخواهیم هم مقابل حریفان این کار را انجام دهیم هم مقابل خودمان ، این ماموریت تبدیل می گردد به ماموریت غیر ممکن.

خودمان اجازه دادیم که این نتیجه از دست ما برود

کی روش با اشاره به شانس صعود تیم ملی به مرحله حذفی جام دنیای گفت: خیلی نزدیک به صعود بودیم ولی در همان لحظه ها هم خیلی دور. فقط صحبت از ارتقای سطح تکنیکی و تاکتیکی مان نبود. باید از لحاظ روحی و روانی و ذهنی قوی می بودیم. به خاطر همین هم است که می گویم از نتایج راضی نیستم. دلگیر و ناراحت هستم. همه ما ناراحت هستیم. هم من، هم سایر کادر فنی و هم بازیکنان. به خاطر اینکه حس می کنیم نتیجه دست ما بود. یک جایی نتیجه دست ما بود ولی خودمان گذاشتیم که این نتیجه از دست ما برود. گذاشتیم آن لحظه جادویی ، آن لحظه اعجاز انگیز از دستمان فرار کند. به همین دلیل همه ما از این موضوع بسیار ناراحت هستیم. ولی بازهم روی این مطلب تاکید می کنم برای بنده افتخار بود که مجدد جزیی از این خانواده بودم.

سخت است، صبح بیدار شوید؛ لبخند بزنید یا نزنید، دشمن می شوید

وی ادامه داد: راهنمایی تیم ملی ایران برای من افتخار بود. ولی مخصوصا بسیار بسیار افتخار می کنم و مفتخر هستم از بازیکنان تیم ملی ایران. بازیکنانی بی نظیر، بازیکنانی جنگجو با روحیه جنگجویی بسیار بالا. کلام آخر هم بازهم به مردم است که واقعا احترام بگذارند و افتخار بکنند به این جوانان. خیلی سخت که در زندگی شما صبح بیدار شوید اگر لبخند بزنی با لبخندت دشمن شدی. اگر لبخند هم نزنی بازهم تبدیل به دشمن شدی. هیچ کسی نمی تواند با این شرایط کنار بیاید. شرایط بسیار سختی بود از صمیم قلبم مجدد از بازیکنان تقدیر می کنم، با کمال خضوع بازهم تکرار می کنم شرایطی بود که خیلی به صعود نزدیک شدیم ولی متاسفانه نتوانستیم پیروز شویم. بازهم خیلی محبت آمیز و خواهشانه از همه تمنا می کنم که اگر خواستند انگشت نقدها را به سمت یک نفر نشان دهند این انگشت را به صورت من نشان دهند. ولی این قهرمانانتان (ملی پوشان) را رها کنید به خاطر اینکه آنها تمام کوشششان را کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 آذر 1401 بروزرسانی: 15 آذر 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3851

به "کی روش: ختم کلام را می گویم؛به این تیم کاملا احترام بگذارید ، از جهنم وارد بهشت شدیم ، ما لبخند هم می زدیم دشمن بودیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: ختم کلام را می گویم؛به این تیم کاملا احترام بگذارید ، از جهنم وارد بهشت شدیم ، ما لبخند هم می زدیم دشمن بودیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید