گفت وگوی تلفنی پوتین و زلنسکی درباره آتش بس در منطقه دونباس اوکراین

به گزارش هنجس بلاگ، روسای جمهوری روسیه و اوکراین در جریان مذاکراتی تلفنی، ضمن آنالیز ابعاد مختلف بحران داخلی در اوکراین، از اجرای اقدامات مضاعف برای رعایت کامل آتش بس در منطقه دونباس، حمایت کردند.

گفت وگوی تلفنی پوتین و زلنسکی درباره آتش بس در منطقه دونباس اوکراین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین بیان کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در جریان مذاکراتی تلفنی با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین، درباره حل و فصل بحران داخلی اوکراین گفت وگو نموده و هر دو طرف توافق اجرا شده در چارچوب گروه تماس درباره اقدامات اضافی برای نظارت بر رعایت رژیم آتش بس اعلام شده در خطوط تماس در منطقه دونباس (در شرق اوکراین) را مثبت ارزیابی کردند.

طبق این اطلاعات، در جریان این گفت وگوی تلفنی که به ابتکار طرف اوکراینی صورت گرفت، جنبه های مختلف حل و فصل بحران داخلی در اوکراین به تفصیل مورد بحث و آنالیز نهاده شد. ضرورت افزایش اثربخشی کوشش ها در چارچوب گروه تماس مینسک مورد تأکید نهاده شده و از توافق بدست آمده در نشست این گروه در 22 جولای (اول مرداد ماه) درباره اقدامات مضاعف برای نظارت وبر پایبندی طرفین مناقشه دونباس به رژیم آتش بس، که از امروز، 27 جولای (6 مرداد ماه) به اجرا گذاشته شده، را حمایت و آن را گامی مثبت در جهت تثبیت صلح و امنیت در منطقه ارزیابی کردند.

رئیس جمهوری روسیه بر اولویت اجرای تصمیمات اتخاذ شده از سوی رهبران گروه چهارجانبه نرماندی (روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان)، از جمله مواردی که در نشست سران پاریس در دسامبر سال 2019 مورد توافق نهاده شد، تأکید کرد.

لازم به یادآوری است که این هفته، گروه تماس مینسک برای حل و فصل اوضاع در مناطق شرقی اوکراین، طی یک کنفرانس ویدئویی درباره اقدامات مضاعف برای نظارت بر رعایت رژیم آتش بس در خطوط تماس درگیری ها در منطقه دونباس به توافق رسیدند.

این اتفاق یک سال پس از آن صورت گرفت که طرفین پس از چندین بار کوشش برای دستیابی به آتش بس، در تاریخ 21 جولای سال 2019 به اصطلاح آتش بس نامحدود در منطقه دونباس بیان کردند. ولی این آتش بس دوام نداشت و طرفین مجبور به یافتن سازوکارهای مضاعفی برای پیروی از توافقات مربوط به توقف درگیری ها شدند.

اجرای اقدامات مضاعف برای رعایت آتش بس کامل بین نیروهای مسلح ارتش اوکراین و جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوگانسک، از نیمه شب گذشته 27 جولای (6 مرداد ماه) شروع شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1416

به "گفت وگوی تلفنی پوتین و زلنسکی درباره آتش بس در منطقه دونباس اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی پوتین و زلنسکی درباره آتش بس در منطقه دونباس اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید