10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آماده افتتاح است

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 19 خرداد آخرین مهلت ثبت اطلاعات سکونتی و ملکی در سامانه املاک و اسکان است از آماده افتتاح بودن 10 هزار واحد مسکن ملی در کشور اطلاع داد.

10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آماده افتتاح است

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد جزئیات افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن تا انتها دولت دوازدهم، گفت: با توجه به اینکه بخشی از واگذاری ها به شکل واگذاری گروهی و کوچک مقیاس بوده است این اطلاعات در حال جمع آوری و نهایی شدن است که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

محمودزاده ادامه داد: 11 هزار و 560 واحد طرح اقدام ملی مسکن، آبان سال 99 افتتاح شد. هم اکنون نیز نزدیک به 10 هزار واحد آماده افتتاح است. ما در وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن هستیم تا با مقیاس های بیشتری افتتاح طرح اقدام ملی مسکن را داشته باشیم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مورد اجاره داری حرفه ای و تصمیم دولت برای اجرایی شدن آن، گفت: سال گذشته آئین نامه اجاره داری حرفه ای به دولت ارسال شد که هم اکنون در کمیسیون های دولت در دست آنالیز است.

وی در مورد بازار اجاره، گفت: یاری ودیعه اجاره و تمدید اجاره ها به ستاد ملی کرونا، پیشنهاد شده است که در این باره، ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد نمود.

محمودزاده در مورد سامانه ملی املاک و اسکان نیز، اعلام نمود: در قانون، دو ماه برای تکمیل اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان زمان گذاشته شده است که این کار اقدام عظیم و گسترده است و بر اساس برنامه ریزی ها، سرپرستان خانوار باید اطلاعات سکونتی و ملکی خود را در سامانه به نشانی http://amlak.mrud.ir ثبت نمایند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی تمامی اشخاص حقیقی و حقیقی ملزم به ثبت اطلاعات سکونتی و املاک خود در سامانه هستند و قانونگذار برای اشخاص حقوقی نیز دو برابر مالیاتی را پیش بینی نموده است. در این قانون برای اشخاص حقیقی داشتن دو واحد مسکونی در صورتی که در دو شهر مختلف باشند، مجاز است و مشمول مالیات نمی گردد در حالی که برای اشخاص حقوقی این امکان سلب شده است. بنابراین قانون برای شخصیت های حقوقی سخت گیرانه تر است.

محمودزاده توضیح داد: صاحبان املاک حقوقی چنانچه ملکی خالی در اختیار داشته باشند مشمول دو برابر مالیات هستند.

لازم به ذکر است، وزارت راه و شهرسازی به منظور سهولت در ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان، 24 ساعته به سوالات شهروندان پاسخ می دهد. بر همین اساس، مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور با شماره 59198-021 وشماره پیامکی 021193 برای پاسخگویی به صورت 24 ساعته آمادگی دارد.

شهروندان تهرانی با دریافت شماره 59198 و شهروندان دیگر استان های کشور با شماره گیری 02159198 می توانند در گفت وگو با کارشناسان مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور موضوع ها و سوالات خود را مطرح نمایند.

انجام خود اظهاری به وسیله سامانه در اینترنت و با رایانه شخصی به صورت رایگان برای عموم فراهم است. همچنین، در صورت تمایل استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان دولت با هزینه شخصی نیز امکان پذیر است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3083

به "10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آماده افتتاح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آماده افتتاح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید