شروع رایزنی های روسیه و آمریکا درباره مسائل ثبات راهبردی

به گزارش هنجس بلاگ، وزارت خارجه روسیه از برگزاری نشست های سه روزه گروه کارشناسان روسی و آمریکایی در رابطه با مسائل مربوط به ثبات راهبردی، کنترل تسلیحات و امنیت فضا، در وین خبر داده است.

شروع رایزنی های روسیه و آمریکا درباره مسائل ثبات راهبردی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه روسیه گفت که سه گروه کارشناسی از روسیه و ایالات متحده در تاریخ 27 الی 30 جولای (6 تا 9 مرداد ماه) نشست هایی درباره مسائل مربوط به ثبات راهبردی در وین، پایتخت اتریش برگزار می نمایند.

بر اساس این اطلاعات، در راستای توافقات حاصله قبلی در بالاترین سطح، در تاریخ 27-30 جولای، در وین و در چارچوب گفت وگوهای راهبردی دوجانبه، نشست های هیئت های بین وزارتخانه ای روسیه و ایالات متحده برگزار می گردد که در جریان آن طرفین بعضی مسائل مربوط به همکاری دوجانبه در جهت تقویت امنیت بین المللی و کنترل تسلیحات را مورد آنالیز و مصاحبه قرار می دهند.

وزارت خارجه روسیه یادآور شده است، این نشست ها در قالب جلسات پی در پی گروه کارشناسی مربوط به دکترین و توان بالقوه دو کشور در رابطه با شفافیت و تأیید امنیت فضایی برگزار خواهد شد.

لازم به یادآوری است که در تاریخ 22 ژوئن (دوم تیر ماه) در وین و پشت درهای بسته، رایزنی های روسیه و آمریکا در مورد ثبات راهبردی و کنترل تسلیحات برگزار گردید. سرپرستی هیئت روسی برعهده سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه بود و هیئت آمریکایی نیز توسط مارشال بیلینگزلی نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در مسائل کنترل تسلیحات راهنمایی می شد.

پس از این رایزنی ها ، دو طرف در مورد ایجاد چندین گروه کارشناسی مشترک در زمینه ثبات راهبردی، توافق نموده بودند.

ریابکوف، پیش از این گفت که زمان برگزاری دور جدید رایزنی ها یش با مارشال بیلینگزلی، تا حدود زیادی به نتایج نشست های گروه کارشناسان دو کشور بستگی خواهد داشت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1402

به "شروع رایزنی های روسیه و آمریکا درباره مسائل ثبات راهبردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رایزنی های روسیه و آمریکا درباره مسائل ثبات راهبردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید