آمار واقعی مرگ و میر کرونا چقدر است؟

به گزارش هنجس بلاگ، معاون وزیر بهداشت گفت: تست های تشخیصی کرونا فقط تا 50 درصد قادر به تشخیص ویروس این بیماری در بدن هستند به همین جهت تعداد واقعی مبتلایان و فوتی ها تقریبا دوبرابر و نیم آمار رسمی است.

آمار واقعی مرگ و میر کرونا چقدر است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رضا ملک زاده معاون تحقیقات وزارت بهداشت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره جهش ویروس کرونا گفت: این ویروس جهش های متعددی دارد؛ اما تغییرات آن به نحوی صورت می گیرد که ما متوجه آن نمی شویم. ویروسی که در ابتدا در ایران مشاهده شد از ووهان چین آمده بود. اما ویروسی که در 6 ماه گذشته به ایران وارد شد ویروس جهش یافته ای است که از اروپا به ویژه کشور ایتالیا وارد ایران شده و مسائل جدیدی را به همراه آورده است؛ بنابراین در حال حاضر در ایران دو نوع از این ویروس وجود دارد و نوع اروپایی نتایج بالینی بسیار بدتری دارد، چون تکثیر و انتقال آن بسیار بدتر است.

ملک زاده در مورد عدم توانایی تشخیص قطعی ویروس توسط کیت های تست گفت: تست تشخیص ویروس در حال حاضر به حالت ایده آل خود نرسیده است و تنها توانایی 30 تا 50 درصد تشخیص ویروس را دارد. این ویروس در زمان های مختلف بیماری به میزان متفاوتی از حلق و بینی خارج می گردد؛ بنابراین ممکن است نتیجه تست افراد در هر روز متفاوت باشد. امروزه برای اطمینان بیشتر، آزمایش خون و آنتی بادی نیز به همراه نمونه برداری از حلق و بینی توصیه می گردد.

نقص های ژنتیکی علل فوت بسیاری از جوانان مبتلا به کرونا

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نقص های ژنتیکی در فرایند مقابله با این بیماری را بی تاثیر ندانست و اضافه کرد: بسیاری از مردم و به ویژه جوانان از نقص های ژنتیکی ایمنی خود باخبر نیستند. مشاهدات نشان داده است که افراد پس از ابتلا به این بیماری از نقص های ایمنی بدنشان آگاه می شوند. طی تحقیقات تعیین شده است که علت مرگ بسیاری از جوانان نیز نقص های ژنتیکی پنهان بوده است.

آمار واقعی مبتلایان و مرگ و میر دو و نیم برابر آمار

ملک زاده با تایید اظهارات دکتر حریرچی مبنی بر دو برابر بودن آمار واقعی مبتلایان و فوت شدگان نسبت به آمار اعلام شده در رسانه ها گفت: به نظرم این تعداد حتی به دو و نیم برابر هم می رسد. بسیاری از افراد ناقل این ویروس هستند در حالی که تست این افراد منفی بوده است. تجربه های گذشته در مورد آنفلوآنزای اسپانیایی که در زمستان گذشته آمار مرگ و میر را بسیار بالا برد، برای ما بسیار نگران کننده است. عاجزانه از مردم خواهش می کنیم تا در استفاده از ماسک کوتاهی نکنند؛ زیرا در حال حاضر استفاده از ماسک بهترین راه حلی است که داریم. کشور های پیروز در غلبه بر این ویروس همیشه از ماسک استفاده نموده و البته فاصله گذاری اجتماعی را هم رعایت نموده اند.

واکسن کرونا آماده نیست

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درباره ساخت واکسن کرونا گفت اضافه کرد: نتایج تست حیوانی واکسن ایرانی مثبت بوده است؛ اما این واکسن باید بر روی حداقل 20 هزار نفر تست گردد و حتی کشور های خارجی نیز آمادگی توزیع واکسن را تا حداقل 6 ماه آینده پیدا نخواهند کرد.

رمدسیویر تاثیری بر درمان کرونا ندارد

رضا ملک زاده با اشاره به تاثیرگذاری داروی رمدسیویر در درمان کرونا گفت: طبق تحقیقات سازمان دنیای بهداشت داروی رمدسیویر از اثربخشی مطلوب برخوردار نیست. تحقیقاتی توسط 30 کشور در دنیا با تزریق داروی رمدسیویر به 2500 نفر انجام شده که از این تعداد 600 نفر ایرانی بوده اند و مشاهدات نشان می دهند که این دارو از اثربخشی مناسبی برخوردار نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1927

به "آمار واقعی مرگ و میر کرونا چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار واقعی مرگ و میر کرونا چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید