ادامه گران فروشی بلیت هواپیما با وجود اخطار سازمان هواپیمایی

به گزارش هنجس بلاگ، یک هفته بعد از هشدار سازمان هواپیمایی به گران فروشی بلیت هواپیما، برخی شرکت های هواپیمایی با قیمت بیشتر از نرخ مصوب آبان سال 99، در تلاش برای رونمایی از قیمت های نو بلیت هواپیما هستند.

ادامه گران فروشی بلیت هواپیما با وجود اخطار سازمان هواپیمایی

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، یک هفته بعد از هشدار سازمان هواپیمایی به گران فروشی بلیت هواپیما، برخی شرکت های هواپیمایی با قیمت بیشتر از نرخ مصوب آبان سال 99، در تلاش برای رونمایی از قیمت های نو بلیت هواپیما هستند.

پاییز سال گذشته و بعد از افزایش ناگهانی 60 درصدی قیمت بلیت هواپیما، جلسات زیادی بین شرکت های هواپیمایی و متولیان صنعت هوایی برگزار گشت و نهایتا سازمان هواپیمایی کشوری گفت که بلیت هواپیما 10 درصد نسبت به قیمت های خردادماه سال 99 گران می شود.

با این حال از ابتدای خرداد ماه امسال ماجرای پاییز سال گذشته دوباره تکرار شد و ایرلاین ها این بار با افزایش 40 درصدی و با عبوز از نرخ های مصوب سال 99 اقدام به فروش بلیت دارند.

دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا برای کاهش مسافرگیری پرواز ها بود و براساس آن ایرلاین ها موظف شدند از اول آبان سال 99 با 60 درصد ظرفیت هر پرواز، بلیت فروشی کنند. با ابلاغ این پروتکل نو، ایرلاین با استناد به اینکه کاهش تعداد مسافران موجب ضرر و زیان آن ها است گفتند که قیمت بلیت ها هم باید تغییر کند.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اضافه کرد: به دلیل تدوام خسارت ناشی از کرونا و تحمیل محدودیت استفاده از 60 درصد ظرفیت هواپیما که از سال 99 به شرکت ها تحمیل شده است با وجود درخواست برای تسهیلات جبرانی پاسخی داده نشده است.

وی با بیان اینکه پیگیری انجمن شرکت های هواپیمایی برای دریافت وام جداگانه از دولت ادامه دارد، گفت: امیدواریم هر چه زودتر محدودیت 60 درصد برداشته شود، چون مبنای علمی ندارد و در هیچ کشوری اجرایی نمی شود و ادامه این فرایند شرکت های هواپیمایی را با ورشکستی روبرو خواهد کرد

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3283

به "ادامه گران فروشی بلیت هواپیما با وجود اخطار سازمان هواپیمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه گران فروشی بلیت هواپیما با وجود اخطار سازمان هواپیمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید