ارزش صندوق ETF چند برابر شد؟

به گزارش هنجس بلاگ، معاون بیمه و بانک وزیر امور مالی و دارایی با بیان اینکه واحدهای اولین صندوق واسطه گری مالی یکم از روز چهارشنبه 4 تیر ماه قابل خرید و فروش می شود، گفت: ارزش واحدهای این صندوق بیش از دو برابر شده است.

ارزش صندوق ETF چند برابر شد؟

به گزارش خبرنگاران، عباس معمارنژاد در گفت وگو با خبرگزاری فارس، در مورد اینکه قبلا گفته شده بود، واحدهای صندوق واسطه گری اقتصادی یکم از اول تیرماه وارد معامله می شود، گفت: واحدهای اولین صندوق قابل معامله بورسی دولت موسوم به صندوق واسطه گری اقتصادی یکم از روز چهارشنبه 4 تیر ماه 99 در بورس قابل خرید وفروش می شود. البته از فردا اول تیرماه نماد آن به نام دارایکم در بورس باز می شود و افراد می توانند ارزش آن را در پرتفو (ترکیب سهام) خود ببینند.

معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اینکه از 4شنبه واحدهای صندوق واسطه گری قابل معامله است هر کسی می خواهد آن را بخرد یا بفروشد باید اول کد بورسی بگیرد و در سامانه سجام ثبت نام کند.

وی در مورد کسانی که زیر سن قانونی هستند، گفت: برای آنها هم باید از طریق ولی آنها در سامانه سجام ثبت نام شود و کد بورسی گرفته شود تا بتواند معامله واحدهای صندوق واسطه گری اقتصادی را انجام دهد.

معمارنژاد در مورد آخرین آمار از صندوق گفت: 3و نیم میلیون نفر برای خرید واحدهای صندوق واسطه گری اقتصادی یکم ثبت نام کردند که در ابتدا 6100 میلیارد تومان واریز کرده بودند اما از این مبلغ 200 میلیارد تومان تکراری بود و در نهایت 5 هزار و 900 میلیارد تومان پول از طریق این صندوق جمع آوری شد و واحدهای این صندوق را فقط افراد حقیقی خریداری کردند. البته از روز چهارشنبه که واحدهای این صندوق در بورس قابل خرید وفروش می شود هم افراد حقیقی و هم حقوقی می توانند آن را خرید و فروش کنند.

وی در مورد ارزش واحدهای صندوق واسطه گری اقتصادی گفت: طبق آخرین آمار ارزش هر واحد 10 هزار تومانی آن به 22هزار و 500 تومان یعنی بیش از دو برابر افزایش یافته یعنی 125 درصد رشد کرده است.

معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد واگذاری صندوق قابل معامله بورسی ETF بعدی گفت: صندوق بعدی در زمینه صنعت پالایشی در تیر ماه ارائه می شود.

معمارنژاد همچنین در مورد اینکه فردی عضو هیأت مدیره بانک پارسیان بوده و به تازگی عضو هیأت مدیره بانک توسعه صادرات هم شده است، گفت: آقای احتشام فلاح فر با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان عضو هیأت مدیره بانک توسعه صادرات انتخاب شده البته وی از عضویت از هیأت مدیره بانک پارسیان استعفا کرده و بانک مرکزی هم آن را تائید کرد، چون از نظر قانونی یک فرد نمی تواند عضو هیأت مدیره دو بانک باشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1294

به "ارزش صندوق ETF چند برابر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش صندوق ETF چند برابر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید