استارمر: باید درباره پاسخ کُند جانسون به کرونا تحقیق گردد

به گزارش هنجس بلاگ، رهبر حزب کارگر انگلیس در انتقادی تازه به عملکرد دولت در قبال مقابله با ویروس کرونا بیان کرد که بوریس جانسون در حرف زدن خوب و در حکمرانی ضعیف است.

استارمر: باید درباره پاسخ کُند جانسون به کرونا تحقیق گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با شدت دریافت انتقادهای داخلی در انگلیس به عملکرد دولت محافظه کار بوریس جانسون در مقابله با ویروس کرونا، کر استارمر رهبر حزب کارگر این کشور پاسخ جانسون به بحران کرونا را بسیار کُند خواند.

به نوشته رویترز، رهبر عظیم ترین حزب اپوزیسیون انگلیس در مصاحبه امروز آدینه خود در انتقاد از کارنامه بوریس جانسون در مقابله با ویروس کرونا در این کشور، نخست وزیر را اینطور توصیف کرد: در حرافی خوب و در حکمرانی ضعیف.

کر استارمر در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز گفت: به نظر من انجام تحقیق (درباره پاسخ کند دولت جانسون در قبال کرونا)، غیرقابل اجتناب است و در زمان مناسب این کار انجام خواهد شد.

رهبر حزب کارگر انگلیس البته گفت که با توجه به شرایط ناشی از بحران شیوع کرونا، اکنون باید تمرکز روی انجام اقدامات به منظور کاستن از فشار شدید شیوع کرونا بر سلامت مردم و همچنین کادر درمانی این کشور باشد.

استارمر با مخاطب قرار دادن بوریس جانسون و عملکرد او در قبال کرونا، نخست وزیر انگلیس را فردی خواند که در حرافی، خوب و در حکمرانی ضعیف است.

این سیاستمدار انگلیسی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا خواهان تحقیق فوری درباره پاسخ دولت این کشور در قبال مهار کرونا نشده است، گفت: این تحقیق انجام خواهد شد اما باید روی کاری که دم دستمان است، تمرکز کنیم.

وی پاسخ دولت جانسون در مقابله با ویروس کرونا را بیش از حد کُند خواند و این دولت را به راننده ای تشبیه کرد که روی فرمان خودرو خوابش گرفته است.

رهبر حزب کارگز انگلیس که در نظرسنجی های اخیر در این کشور محبوبیتش از بوریس جانسون پیشی گرفته است، از دولت خواست پاسخ خود در قبال کرونا را سرعت بدهند.

تشدید انتقادها از بوریس جانسون در حالی شدت گرفته که طبق اطلاعات پایگاه آماری ورلداُمتر، انگلیس با 283757 مبتلا و 43995 قربانی ویروس کرونا، هشتین کشور دنیا از منظر شمار مبتلایان و جان باختگان این ویروس در دنیا است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1261

به "استارمر: باید درباره پاسخ کُند جانسون به کرونا تحقیق گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استارمر: باید درباره پاسخ کُند جانسون به کرونا تحقیق گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید