افزایش سرمایه گذاری عربستان در بورس آمریکا

به گزارش هنجس بلاگ، برخی منابع از افزایش سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی در بورس آمریکا خبر دادند.

افزایش سرمایه گذاری عربستان در بورس آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی در سه ماهه سوم سال جاری دارایی سهام خود را در بورس آمریکا تقریباً سه برابر کرد و به 43.45 میلیارد دلار رساند.

روسیاالیوم نوشت: بر اساس گزارش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دارایی صندوق سرمایه گذاری عمومی از سهام فهرست شده ایالات متحده در سه ماه منتهی به 30 سپتامبر از حدود 16 میلیارد دلار در سه ماهه دوم افزایش یافته است.

سهام دیگری که عربستان خریداری کرد شامل سهام جاست إیت تیک أوی دات کام و بالارد پاور سیستمز بود.

صندوق سرمایه گذاری عمومی 430 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند و در قلب برنامه های عربستان سعودی برای تغییر شکل اقتصاد از طریق ایجاد بخش های نو و تنوع بخشیدن به درآمدهای نفتی است.

صندوق سرمایه گذاری عمومی همچنین دارای 62.72 درصد از سهام شرکت خودروهای الکتریکی لوسید است که ارزش بازار آن در حال حاضر 71 میلیارد دلار برآورده شده است.

صندوق سرمایه گذاری عمومی 45 میلیارد دلار در اولین صندوق فناوری 100 میلیارد دلاری سافت بانک سرمایه گذاری کرد.

صندوق سرمایه گذاری عمومی، صندوق ثروت ملی عربستان است که در سال 1971 تأسیس شد و یکی از بزرگترین صندوق های سرمایه دولتی در جهان محسوب می شود و با دارایی های کل 430 میلیارد دلار رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.

پیش از این کارن یانگ محقق مقیم انستیتوی پروژه آمریکایی برای تحقیقات سیاست عمومی در واشنگتن در مقاله ای تاکید کرد که استراتژی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی هدر دادن سود جاری برای سرمایه گذاری های آینده است. این اقدام در کوتاه مدت منجر به تمام شدن منابع دولت می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3570

به "افزایش سرمایه گذاری عربستان در بورس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرمایه گذاری عربستان در بورس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید