افزایش شدید تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های البرز

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران/البرز رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان خبر داد.

افزایش شدید تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های البرز

دکتر حسین کریم با اشاره به همت جمعی و مشارکت مردم در مرحله اول شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: در مرحله اول با مشارکت جمعی مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی، البرز از آرامترین استان های کشور در مدیریت کرونا بود اما اکنون همچون سایر استان ها، آمار و ارقام مبتلایان رو به افزایش است و شاهد فرایند گسترش شیوع کرونا هستیم.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل اینکه موارد بهداشتی در جامعه کمتر رعایت می شود، تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان ها به شدت افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در واکنش به بازگشایی تالارها، استخرها و سایر مراکز تجمعی، گفت: تجمعات اصلی ترین نقطه شکست ما و موفقیت ویروس کروناست؛ به ویژه تجمعات در محیط بسته، خطر ابتلای جمعی افراد را افزایش می دهد.

کریم اضافه کرد: در محیط رطوبتی، ویروس کرونا بیشتر باقی می ماند و احتمال انتقال ویروس بیشتر است و بازگشایی استخرها تصمیم ستاد ملی کرونا بوده است.

وی با بیان اینکه البرز هنوز در شرایط قرمز قرار ندارد؛ توضیح داد: ستاد کرونای کشور علاوه بر شرایط بهداشت، مرگ اقتصادی را هم در نظر می گیرد و با توجه به شرایط اقتصادی و تورم موجود در جامعه به بازگشایی مراکز اقدام می کند.

دکتر کریم با اشاره به افزایش احتمال انتقال ویروس کرونا در محیط های بسته و مرطوب، تاکید کرد: از هموطنان می خواهیم که به استخرها مراجعه نکنند .

وی در ادامه بر لزوم رعایت سه گام مهم در مقابله با کرونا توسط مردم تاکید کرد: تا زمان وجود کرونا، استفاده از ماسک به عنوان بهترین مانع انتقال، اجباری شود؛ همچنین شستشوی دست ها با آب و صابون و یا استفاده از محلول ضد عفونی کننده و در گام سوم، فاصله دریافت از یکدیگر باید رعایت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه کرونا سبک جدیدی از زندگی را می طلبد؛ گفت: با توجه به اینکه رعایت فاصله اجتماعی در وسایل حمل و نقل عمومی امکانپذیر نیست؛ استفاده کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی و بهره گیری از راه های جایگزین از جمله پیاده روی و دوچرخه سواری باید در جامعه فرهنگسازی شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1165

به "افزایش شدید تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شدید تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید