انتقاد تند عمران خان از رویکرد ضد اسلامی مکرون

به گزارش هنجس بلاگ، نخست وزیر پاکستان با انشتار پیامی از رویکرد ضد اسلامی رئیس جمهور فرانسه به شدت انتقاد کرد.

انتقاد تند عمران خان از رویکرد ضد اسلامی مکرون

به گزارش فرانس 24، عمران خان نخست وزیر پاکستان در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه در حمایت از اسلام هراسی گفت: باعث تأسف است که ماکرون عامدانه مسلمانان از جمله شهروندان فرانسه را تحریک می کند.

نخست وزیر پاکستان، در حساب توئیتری خود نوشت: عیار یک رهبر این است که انسان ها را متحد کند، همان کاری که ماندلا می کرد، نه اینکه آنها را متفرق کند. این زمانی است که رئیس جمهور ماکرون می تواند التیام بخش باشد و فضا را از تندروها بگیرد. دو قطبی سازی بیشتر و به حاشیه راندن، بی تردید منجر به افراط گرایی می شود.

وی اضافه کرد: این باعث تأسف است که او (ماکرون) به جای تروریست هایی که خشونت انجام می دهند- چه مسلمان باشند یا سفیربرترپندار و یا طرفداران تفکر نازی ها- ترغیب اسلام هراسی به وسیله حمله به اسلام را انتخاب کرده است. باعث تأسف است که رئیس جمهور ماکرون عامدانه مسلمانان از جمله شهروندان فرانسه را تحریک می کند.

نخست وزیر پاکستان ادامه داد: رئیس جمهور ماکرون با ترغیب به نمایش کاریکاتورهای کفرآمیز که اسلام و پیامبر ما (ص) را هدف قرار می دهند-واضح است که بدون هیچ گونه درکی از آن این اقدام صورت می گیرد- به احساسات میلیون ها مسلمان در اروپا و دنیا حمله و آن را جریحه دار کرده است. آخرین چیزی که دنیا می خواهد یا مورد احتیاج آن است، دوقطبی کردن بیشتر است. بیانیه های عمومی بر پایه جهل، نفرت، اسلام هراسی و فضای بیشتری برای تندورها ایجاد می کند.

اخیراً اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده ای در فرانسه داشته است.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه هم در سخنانی از اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام (ص) حمایت کرده بود که این مسئله خشم محافل اسلامی را برانگیخت.، مهر

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2009

به "انتقاد تند عمران خان از رویکرد ضد اسلامی مکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند عمران خان از رویکرد ضد اسلامی مکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید