بازدید بیش از 30هزار نفر از روستای شیت

به گزارش هنجس بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از بازدید بیش از 30هزار نفر، در خرداد ماه از روستای شیت خبر داد.

بازدید بیش از 30هزار نفر از روستای شیت

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، امیر ارجمند یکشنبه 8 تیر 99 گفت: یکی از مناطق هدف گردشگری شهرستان طارم، روستای توریستی شیت است که در فصل برداشت گیلاس حدود 30 هزار نفر طی سال جاری از این روستا بازدید کرده اند. در ورودی روستا برای پیشگیری از بیماری کرونا، دستکش و ماسک به اندازه کافی بین گردشگران توزیع شد.

ارجمند با تاکید براینکه قبل از ورود مسافران به روستای شیت تب سنجی صورت می گیرد، شرح داد: مسافران را مجاب می کنیم که با ماسک در روستا حضور داشته باشند و اگر افرادی به کرونا مشکوک باشند اجازه ورود به داخل روستای شیت را ندارند.

او یادآور شد: روزهای شلوغ و پرتردد شهرستان طارم به سوی مناطق ییلاقی و روستاهای هدف گردشگری از خرداد ماه آغاز شده و تا پایان پاییز ادامه دارد و به منظور استفاده بهتر از ظرفیت های گردشگری باید برنامه ها نظام مند شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان شرح داد: روستای هدف گردشگری شیت با توجه به آداب و روسم منحصر به فرد مردمان وهم چنین ویژگی های خدادادی و طبیعت زیبا و بکر، فعالیت کشاورزی، صنایع دستی، غذاهای سنتی و غیره ه عنوان یکی از مهمترین قطب های گردشگری در استان زنجان مطرح است.

روستای شیت از روستاهای طرح گردشگری از توابع بخش چورزق شهرستان طارم در استان زنجان است، استان زنجان محسوب می شود که با قدمت 500 ساله در جهت توسعه قرار گرفته است. این روستا دارای ظرفیت های زیبا و طبیعی است. چشمه سارها، قلعه شیت، رودخانه چهار فصل، غار سیدباغی، ییلاق دولا و ییلاق نَراب، امامزاده سید محمد ماهوری از مناطق دیدنی و گردشگری این روستا محسوب می شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1273

به "بازدید بیش از 30هزار نفر از روستای شیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید بیش از 30هزار نفر از روستای شیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید