برای سلامت موهایتان از این پودر بهره ببرید

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا) - جوش شیرین کاربردهای فراوانی دارد و یک ماده اصلی در راهکارهای خانگی برای زیبایی پوست و مو است.

برای سلامت موهایتان از این پودر بهره ببرید

به گزارش تبیان، یک فایده دیگر جوش شیرین این است که مقرون به صرفه قیمت بوده و به راحتی در دسترس است. در این مطلب می توانید شش راه استفاده از جوش شیرین برای یاری به سلامتی موهایتان را یاد بگیرید.

جوش شیرین ترکیبی جامد و کریستالی با خواص قلیایی است. این ماده مقرون به صرفه قیمت بوده و به راحتی پیدا می گردد، بنابراین انتخاب بسیار خوبی برای انواع راهکارهای طبیعی و خانگی است. خیلی از افراد از جوش شیرین در آشپزخانه هم استفاده می نمایند. شما باید یاد بگیرید چگونه از جوش شیرین درست بهره ببرید، در غیر این صورت اثرات منفی خواهد داشت.

جوش شیرین یک افزودنی بسیار خوب به شامپو

اگر موهایتان خیلی زود کثیف می گردد یا ریشه موهایتان چربی زیادی فراوری می نماید و به ظاهر موهایتان حالت چرب و ناخوشایندی می دهد می توانید از جوش شیرین برای حل این مسائل یاری بگیرید. جوش شیرین به دلیل خواص لایه بردار و قلیایی که دارد، چربی اضافی را از بین می برد، بنابراین ماده خوبی برای افزودن به شامپو است.

کافیست اندازهی جوش شیرین به همان اندازه شامپویی که می خواهید بهره ببرید اضافه نمایید و سپس موهایتان را مثل همواره بشویید. این کار باعث می گردد موهایتان شفاف تر و کمی مواج تر گردد.

جوش شیرین، راهکاری برای موهای چرب

اگر موهایتان از ریشه تا نوک بسیار چرب است، می توانید از جوش شیرین برای تنظیم ترشح چربی بهره ببرید. شما به یک لیوان آب و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین احتیاج دارید.

این دو ماده را در یک بطری اسپری ترکیب کنید. ده دقیقه قبل از شستن موهایتان، بطری را تکان داده و محلول را روی موهای مرطوبتان اسپری کنید. پوست سر را با انگشتان ماساژ بدهید تا محلول به خوبی نفوذ کند و سپس موهایتان را مانند معمول بشویید.

جوش شیرین یک افزودنی خوب به نرم نماینده مو

تنها با افزودن اندازهی جوش شیرین می توانید اثر نرم نماینده مویتان را بیشتر کنید. جوش شیرین، اسیدهای اضافی را خنثی نموده و نرم نماینده هم موهایتان را نرم تر و بدون گره می نماید.

اندازه مساوی نرم نماینده مو و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید. بعد از شامپو زدن به موهایتان، این ترکیب را به موهایتان بزنید و پنج تا ده دقیقه صبر کنید.

جوش شیرین، درمانی برای شوره سر

خیلی از افراد از شوره سر رنج می برند. ضمناًً آن ها انواع و اقسام شامپوها و محصولات ضد شوره را امتحان نموده اند اما هیچ کدام راهکار قطعی نبوده اند، چون تنها چند روز شوره نداشته اند و دوباره شوره ها برگشته اند. شوره سر یک بیماری التهابی است که می تواند دلیل های زیادی داشته باشد و به همین خاطر به سختی درمان می گردد. اما شما باید شوره واقعی سر را که ناشی از خشکی پوست سر است تشخیص بدهید. سه راهکار اولی را که گفتیم به کار ببرید تا شوره سرتان از بین برود.

با جوش شیرین بدون شامپو موهایتان را بشویید

خیلی از افراد بدون شامپو موهای خود را می شویند. آن ها به جای شامپو، جوش شیرین را با سرکه مخلوط نموده و با آن موها را شستشو داده و نرم می نمایند. موی هر کسی فرق دارد، بنابراین شما باید ابتدا امتحان کنید موهایتان به این راهکار طبیعی چه واکنشی نشان می دهد.

جوش شیرین، یک پاک نماینده خوب مواد از موها

خوب است بدانید می توانید از جوش شیرین برای تمیز کردن کامل موهایتان بهره ببرید. به عبارتی دیگر، جوش شیرین یک راهکار مؤثر برای زدودن به جامانده خیلی از محصولات آرایشی مو مانند رنگ موی موقت و اسپری و ژل و موس و واکس مو و ... است.

در نهایت این که

برای اینکه موهای سالمی داشته باشید، ضروری است بدنتان از درون هم سالم و پاک باشد، زیرا ظاهر فیزیکی شما بازتابی از سلامتی تان است. اگر بدن شما پُر از سموم باشد، موهایتان هم ضعیف می شوند و می ریزند.

ضمناً این روش ها نباید مکرر و به مدت طولانی استفاده شوند زیرا ممکن است موجب شنمایندگی، خشکی و یا سستی موها شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3513

به "برای سلامت موهایتان از این پودر بهره ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سلامت موهایتان از این پودر بهره ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید