به تعویق افتادن سال تحصیلی موجب نگرانی دانشجویان و خانواده های آنان شده است

به گزارش هنجس بلاگ، جمعی از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اراک در نامه ای سرگشاده نسبت به شرایط تحصیلی خود و به تعویق افتادن زمان فارغ التحصیلی دانشجویان ابراز نگرانی کردند.

به تعویق افتادن سال تحصیلی موجب نگرانی دانشجویان و خانواده های آنان شده است

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، جمعی از دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اراک در نامه ای سرگشاده که به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه آزاد، معاون آموزشی دانشگاه آزاد، رئیس دانشگاه آزاد اراک، رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اراک و اعضای هیات علمی این دانشکده رونوشت شده است، نکاتی را درباره شرایط تحصیلی و برگزاری آزمون نهایی پرستاری مطرح کردند.

در این نامه آمده است:

ضمن عرض سلام و خسته نباشید به محضر همه اساتید محترم و تبریک فصل بهار و اعیاد شعبانیه به خدمت شما بزرگواران.

ابتدا ضمن اشاره به یک مقدمه در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری امتحان فاینال به اصل موضوع می پردازیم.

همچنان که استحضار دارید با توجه به شیوع کرونا ویروس یا همان کووید19 و عوارض و عواقب ناشی از آن و همچنین تصمیماتی که درخصوص تعطیلی دانشگاه ها گرفته شد و نیز طبق بند های 13 و 14 نامه ای که از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خطاب به رؤسای دانشکده های علوم پزشکی و ستاد معاونت آموزشی در خصوص اینکه تصمیم گیری موارد خاص بر عهده دانشگاه و ستاد معاونت آموزشی است و همچنین اینکه درمورد برگزاری آزمون فاینال پرستاری، زیرا در سایر بند ها نکته ای ذکر نشده پس بنابراین شامل موارد خاص بند 14 می باشد، لازم دانستیم توضیحاتی را به سمع و محضر شما برسانیم.

اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان ساکن شهر های دیگر بوده و غالبا برای حضور در آزمون می بایست در خوابگاه اقامت کنند که با توجه به شرایط فوق العاده حاکم در کشور این مورد امکان پذیر نیست.

همچنین در روز آزمون با توجه به شرایط برگزاری آزمون دانشجویان می بایست در محیطی بسته قرنطینه شوند که خود عامل انتشار و انتقال کرونا می باشد

عمده مشکل ما دانشجویان عقب افتادن از فارغ التحصیلی و به عبارتی عقب افتادن چند ماه تا یکسال از کار و تلاش و سربازی در پی تعطیلی دانشگاه و به تعویق افتادن امتحان نهایی و به طول کشیده شدن نیمسال تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی تا شهریور است؛ لذا این موارد موجب نگرانی و درگیری روحی دانشجویان و خانواده های آن ها شده است.

یک نکته ای را که در غالب پیشنهاد می توان به محضر شما بگوییم این است که دانشجویان ترم آخر پرستاری با فارغ التحصیلی و به کارگرفته شدن هرچه زودتر در بیمارستان ها به عنوان نیروی طرحی در این شرایط خطیر می توانند کمک حال همکارانشان در حوزه سلامت باشند.

ضمن مخالفت با برگزاری فاینال درخواست داریم نکات اشاره شده پیگیری شود. پیشاپیش از مساعدت و همکاری شما عزیزان کمال تقدیر و تشکر را داریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 607

به "به تعویق افتادن سال تحصیلی موجب نگرانی دانشجویان و خانواده های آنان شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به تعویق افتادن سال تحصیلی موجب نگرانی دانشجویان و خانواده های آنان شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید