تشکیل دولت انتقالی، شرط آمریکا برای برطرف تحریم های ونزوئلا

به گزارش هنجس بلاگ، دولت آمریکا طرحی را تصویب نموده است که در آن، در ازای تشکیل دولت انتقالی و برگزاری انتخابات در ونزوئلا، تحریم ها علیه این کشور تدریجاً لغو شوند.

تشکیل دولت انتقالی، شرط آمریکا برای برطرف تحریم های ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت آمریکا میخواهد برطرف تحریم های ونزوئلا را به تشکیل دولت انتقالی و برگزاری انتخابات در این کشور مشروط کند.

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه نوشت، سندی را به دست آورده است که نشان می دهد مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا میخواهد یک چارچوب انتقال دموکراتیک قدرت در ونزوئلا را اعلام کند که شامل راستا خروج گام به گام این کشور از زیر بار تحریم ها خواهد بود.

این دولت انتقالی باید متشکل از مخالفان دولت از جمله حامیان خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده تحت حمایت آمریکا و شماری از هم حزبی های نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی این کشور باشد.

الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا در این باره به رویترز گفت: رژیم [ونزوئلا] بیش از هر زمان دیگر تحت فشار قرار گرفته است. شاید این فشار بتواند منتج به بخث هایی جدی در داخل رژیم گردد.

آبرامز گفت این طرح که توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز به تصویب رسیده است از مادورو خواهد خواست کنار برود و پس از تشکیل دولت انتقالی، در اواخر سال 2020، انتخابات برگزار گردد.

آبرامز در ادامه گفت، این طرح خواهان تبعید مادورو نیست و حتی پیشنهاد می نماید که وی می تواند به طوری تئوریک در انتحابات شرکت کند که نشان از عقب نشینی آمریکا از مواضع پیشین خود دارد.

دولت آمریکا در جدیدترین اقدام خود علیه دولت ونزوئلا، اظهار داشت مادورو و شماری از مقامات سابق دولت این کشور، در قاچاق مواد مخدر دست دارند. ادعایی که فوراً از سوی دولت مادورو تکذیب شد.

این در حالی است که اخیراً یکی از اقوام گوایدو هنگام کوشش برای قاچاق مواد منفجره به داخل خاک ونزوئلا مورد بازداشت قرار گرفته است.

م

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 541

به "تشکیل دولت انتقالی، شرط آمریکا برای برطرف تحریم های ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل دولت انتقالی، شرط آمریکا برای برطرف تحریم های ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید