تصمیم 11 سناتور جمهوری خواه برای رد پیروزی بایدن در نشست سنا

به گزارش هنجس بلاگ، 11 سناتور جمهوری خواه کنگره از تصمیم خود برای اعتراض به تایید پیروزی جو بایدن در نشست روز چهارشنبه سنا به ریاست معاون رئیس جمهور آمریکا خبر دادند.

تصمیم 11 سناتور جمهوری خواه برای رد پیروزی بایدن در نشست سنا

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، 11 سناتور جمهوری خواه کنگره خبر دادند که قصد دارند روز چهارشنبه در مراسم تایید آرای الکترال کالج ها، تایید پیروزیجو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا را رد نمایند.

این سناتورها عبارتند از: تد کروز، ران جانسون، جیمز لانکفورد، استیو دینز، جان کندی، مارشا بلک برن، مایک بران، سینتیا لومیس، راجر مارشال، بیل هاگرتی و تامی تابرویل.

این اقدام سناتورهای جمهوری خواه سبب خواهد شد تا در نشست روز چهارشنبه کنگره دست کم برای دو ساعت برای آنالیز اعتراض این سناتورها به آرای ایالت های کلیدی پرداخته گردد.

از سوی دیگر، ستاد انتخاباتی ترامپ از هواداران خود خواسته تا با تماس با سناتورهای جمهوری خواه، به آنها فشار آورده تا به نتایج انتخابات در ایالت های کلیدی در نشست روز 6 ژانویه (17 دی) اعتراض نمایند.

قرار است روز ششم ژانویه نشست مجلس سنا به ریاست مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا برگزار گردد و طی آن آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) درباره پیروز انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا شمارش گردد.

پیش از این مجمع گزینندگان آمریکا در سراسر آمریکا جلسات رای گیری خود درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برگزار کرد و قرار است شمارش این آرا در کنگره نهایی گردد.

طبق گزارش رسانه های آمریکایی، نتایج آرای مجمع گزینندگان نشان داد که جو بایدن توانست 306 رای کسب کند و با این احتساب، او رئیس جمهور منتخب و کامالا هریس معاون رئیس جمهور منتخب است.

حامیان دونالد ترامپ بعد از برگزاری جلسات رای گیری مجمع الکترال در سراسر آمریکا و انتشار خبرها درباره تایید پیروزی جو بایدن با 306 رای الکترال، به حربه جدیدی برای ادامه ریاست جمهوری ترامپ روی آوردند.

حامیان رئیس جمهور آمریکا اعلام کردند که گزینندگان (الکتورها) حامی ترامپ در بعضی از ایالت های کلیدی که در آنها تقلب گسترده شده است، باید به عنوان نماینده گزینندگان مشخص و آرا آنها حساب و در جلسه هفدهم دی ماه کنگره برای شمارش آرا حساب گردد.

بنا بر گزارش هیل، اسناد شکایت 12 عضو جمهوری خواه حامی ترامپ از مایک پنس نفر دوم دولت آمریکا نشان می دهد که آنها قبل از این شکایت از پنس خواهان یاری شدند اما او این درخواست را اجابت نکرد.

پیشتر بعضی رسانه های آمریکایی گزارش دادند، به دنبال فشار شخص ترامپ به مایک پنس در مورد جلسه شمارش آرای الکترال در کنگره، معاون رئیس جمهور آمریکا به او گفته بود که نقش او در این جلسه تشریفاتی و آیین نامه ای است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2418

به "تصمیم 11 سناتور جمهوری خواه برای رد پیروزی بایدن در نشست سنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم 11 سناتور جمهوری خواه برای رد پیروزی بایدن در نشست سنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید