تصویب قطعنامه شیوع کرونا در مجمع عمومی سازمان ملل

به گزارش هنجس بلاگ، قطعنامه مجمع عمومی تاکید می کند همکاری بین المللی، پایبندی به چند جانبه گرایی، همبستگی و کمک به یکدیگر تنها راه برای مقابله موثر با بحران جهانی از جمله شیوع بیماری کروناست.

تصویب قطعنامه شیوع کرونا در مجمع عمومی سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، مجمع عمومی سازمان ملل متحد جمعه 21 شهریور با تصویب قطعنامه ای خواستار تقویت همکاری و همبستگی بین المللی برای مقابله با کروناویروس شد.

در این قطعنامه آمده است که همکاری بین المللی، پایبندی به چند جانبه گرایی، همبستگی و کمک به یکدیگر تنها راه برای مقابله موثر با بحران جهانی از جمله شیوع بیماری کروناست و کشورها باید تدابیر لازم بر اساس احترام به حقوق بشریت و برابری جنسیتی و با موضوع انسان را در پیش گیرند.

این قطعنامه با اشاره به پیشنهاد دبیر کل سازمان ملل برای آتش بس در جهان، بر توجه به تاثیرات منفی شیوع کروناویروس بر مناطق درگیری شده و ادامه حمایت از عملیات حافظ صلح سازمان ملل تاکید کرد.

این قطعنامه از اعضای سازمان ملل و رهبران کشورها و مذهبی بین المللی درخواست کرد با پیشبرد همبستگی، با نژادپرستی، بیگانه ستیزی، اظهارات نفرت انگیز، خشونت و تبعیض مخالفت کنند.

این قطعنامه همچنان از اعضای سازمان ملل دعوت کرد با تقویت سیستم بهداشت عمومی و مراقبت اجتماعی تلاش کنند همه کشورها به موقع به ابزارهای تشخیص، طرحهای درمان، داروها و واکسنهای امن و با کیفیت بالا و مقرون به مصرف دسترسی شوند و با همه طرفهای ذیربط به همکاری مؤثری پرداخته و با افزایش بودجه تحقیقاتی واکسن و دارو و استفاده از فناوری دیجیتال، همکاری بین المللی در ایجاد و کاربرد فناوری مقابله با کروناویروس را تقویت بخشند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1741

به "تصویب قطعنامه شیوع کرونا در مجمع عمومی سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب قطعنامه شیوع کرونا در مجمع عمومی سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید