تعداد روستاهای متصل به شبکه گاز به 35 هزار روستا می رسد

به گزارش هنجس بلاگ، معاون وزیر نفت در امور گاز گفت که تا سرانجام دولت دوازدهم، تعداد روستاهای متصل به شبکه گاز طبیعی به 35 هزار روستا می رسد.

تعداد روستاهای متصل به شبکه گاز به 35 هزار روستا می رسد

به گزارش خبرنگار شانا، حسن منتظرتربتی امروز (دوشنبه، 14 مهرماه) در آیین بهره برداری از طرح های ملی روستایی و عشایری کشور که با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری و بیژن زنگنه، وزیر نفت به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید، گفت: یکی از مشخصه های دولت های یازدهم و دوازدهم، گازرسانی روستایی بوده و دو اتفاق ویژه در حوزه گاز در این مدت افتاده است؛ افزایش فراوری در عسلویه و همچنین افزایش گازرسانی به روستاها.

وی اضافه کرد: در ابتدای دولت یازدهم 14 هزار روستای گازدار در کشور وجود داشت اما امروز این تعداد به 32 هزار روستا رسیده است؛ گازرسانی به 4 هزار و 200 روستا نیز در دست اجراست و ان شاالله تا انتها دولت دوازدهم 35 هزار روستای گازدار خواهیم داشت. به این ترتیب در مجموع دولت های یازدهم و دوازدهم 21 هزار روستا به شبکه گاز کشور متصل شده و خواهند شد که تقریبا معادل گازرسانی به بیش از 50 روستا در هر هفته است.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه هزینه گازرسانی روستایی در این دولت 29 هزار میلیارد تومان بوده است، توضیح داد: مردم نیز برای لوله کشی در داخل خانه ها 8 هزار میلیارد تومان هزینه کردند که همه این اقدام ها شغل دائمی برای افراد زیادی به وجود آورده است.

تربتی تاکید نمود: همه محصولات به کاربرده شده در عملیات گازرسانی فراوری داخل است و این موضوع سبب شده رونق خوبی در صنایع کشور ایجاد گردد.

وی با بیان اینکه درآمد حاصل شده از جایگزینی گاز طبیعی به جای فرآورده های نفتی حدود 40 هزار میلیارد تومان در سال است، اضافه کرد: دلیل ادامه انجام پروژه های گازرسانی این است که آنها پروژه هایی درآمدزا هستند و هیچ هزینه ای به دولت تحمیل نکردند و علاوه بر تامین هزینه های خود، درآمدزا هم بودند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران یادآور شد: با تداوم عملیات گازرسانی حدودا روزی یک میلیون کپسول گاز مایع از دوش مردم کشور برداشته شده است که این موضوع برای مردم رفاه به ارمغان آورده است.

تربتی با اشاره به شروع عملیات اجرایی و بهره برداری 301 طرح گازرسانی در استان کرمان، گفت: امروز در شهر شهداد استان کرمان حضور دارم که در این استان 146 روستا، پنج شهر و 150 صنعت با اعتبار 350 میلیارد تومان به شبکه گاز متصل می شوند.

وی توضیح داد: به مردم استان کرمان قول می دهیم که ان شاالله تا دهه فجر، 90 روستا و 5 شهر دیگر هم به شبکه گازرسانی کشور متصل شوند؛ باید یادآور شوم که در ابتدای دولت یازدهم 449 روستای کرمان از گاز طبیعی بهره مند بودند که این تعداد اکنون به هزار و 337 روستا رسیده و 363 پروژه نیز در حال اجرا است.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1854

به "تعداد روستاهای متصل به شبکه گاز به 35 هزار روستا می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد روستاهای متصل به شبکه گاز به 35 هزار روستا می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید