تعطیلات نوروز، دور از کرونا

به گزارش هنجس بلاگ، یکی از مسائلی که انسان ها در جوامع مختلف تجربه می نمایند، تعطیلات است. در زمان تعطیلات اغلب انتظار افراد این است که روزهای خوب و آرام و شادی را کنار یکدیگر سپری نمایند.

تعطیلات نوروز، دور از کرونا

در سالی که سپری شد، شیوه و سبک زندگی افراد به دلیل همه گیری کووید-19 تغییر کرد و بیشتر آموزش ها به صورت غیرحضوری یا نیمه حضوری صورت گرفت.

محدودیت هایی که در رفت وآمد و معاشرت ها وجود داشت، باعث ایجاد دوری و دلتنگی، افسردگی و رخوت در افراد شده است.

به خصوص بچه ها و نوجوانان اعتراض زیادی را در خانواده مطرح می کردند.با توجه به این که این محدودیت همچنان ادامه دارد، بنابراین ضروری است برای جلوگیری از افسردگی، رخوت و احساس نارضایتی که در بچه ها و بزرگسالان شکل گرفته، برنامه ای که قابلیت اجرایی داشته باشد برای خانواده ها در نظر گرفته گردد. همچنین در برنامه ریزی باید محدودیت ها و مراقبت ها در نظر گرفته گردد.

برای بچه ها می توان از انواع بازی های خانگی و فعالیت های خانوادگی بهره گرفت. انجام فعالیت های ورزشی روزانه در منزل نیز می تواند یاری کند تا خلق بچه ها متعادل باقی بماند اما همچنان بعضی افراد هستند که بدون توجه به محدودیت ها اقدام به سفرهای غیرضروری یا بیرون رفتن می نمایند که این مسأله ممکن است در کوتاه مدت باعث شادابی و افزایش انرژی گردد اما در بلندمدت ممکن است باعث بیماری جسمی و مبتلاشدن و انتشار بیماری گردد.

برای کاهش تنش در خانواده می توان قبل از آغاز تعطیلات نوروزی برنامه ریزی کرد برنامه های تدوین شده با درنظرگرفتن روحیات همه اعضای خانواده تنظیم گردد تا کیفیت رابطه داخل خانواده صدمه نخورد.

دکتر مهرنوش دارینی - روان شناس و مشاور / روزنامه خبرنگاران

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2762

به "تعطیلات نوروز، دور از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلات نوروز، دور از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید