تولید انواع پسماند با مصرف غذاهای بسته بندی شده

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا) - پسماند و شیرابه ناشی از آن امروزه به یکی از بزرگترین معضلات شهرهای بزرگ دنیا تبدیل شده است اما به گفته معاون پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، تفکیک پسماند در مبدا از طریق شهروندان و در ایستگاه های میانی انتقال پسماند از طریق شهرداری می تواند در کاهش این معضل زیست محیطی موثر باشد.

تولید انواع پسماند با مصرف غذاهای بسته بندی شده

به گزارش ایسنا، سعید احمری با بیان اینکه براساس آمار و نیاز هر منطقه در طرح جامع مدیریت پسماند، ایستگاه های میانی انتقال پسماند پیش بینی و در نظر گرفته شده است، گفت: بخشی از تفکیک زباله در این ایستگاه های میانی انجام می شود تا هم اندازه پسماند و هم شیرابه ورودی به مجتمع دفع و پردازش آرادکوه کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: به دنبال انجام توافقاتی با سازمان حفاظت محیط زیست برای افزایش تعداد این ایستگاه های میانی هستیم چراکه برای احداث یا نگهداشت آن ها نیاز به مجوز این سازمان است. شهرداری هم لازم است شرایط سکونتگاهی اطراف این ایستگاه ها را رعایت کند تا برای مردم منطقه مخاطره ایجاد نشود.

احمری اعلام نمود: تفکیک زباله در مبدا علاوه بر حفظ سلامت شهروندان به سلامت محیط زیست هم کمک می کند. اگر شهروندان در منازل و شهرداری در ایستگاه های میانی زباله های تر و خشک را تفکیک کنند هنگام انتقال پسماند به ایستگاه خاتمهی مانند مجتمع آرادکوه شیرابه کمتری حمل و در محل دفن وارد محیط زیست می شود.

وی درباره اهمیت ایستگاه های میانی و تفکیک پسماند در ادامه توضیح داد: زباله هایی مانند شیشه، فلزات، کاغذ و پلاستیک که در ایستگاه های میانی تفکیک می شوند به طور مستقیم به صنایع بازیافت ارجاع داده می شود. هرچه اندازه زباله هایی که به مقصد نهایی یعنی مجتمع آرادکوه وارد می شود، کاهش پیدا کند هزینه های محیط زیستی شهر هم کاهش پیدا خواهد کرد.

احمری در خاتمه با اشاره به اینکه بسکمک از محصولات تولیدی به ویژه غذایی دارای بسته بندی های متنوع و تزئینات خاصی هستند، اظهار کرد: شاید یک وعده غذایی چند ده گرم پسماند آلومینیوم، کاغذ و پلاستیک تولید کند بنابراین لازم است تعاملی با صنایع برقرار شود تا در حد امکان بسته بندی های محصولات خود را به گونه ای انجام دهند که زباله کمتری تولید شود، هرچند شیوع ویروس کرونا در افزایش زباله های مربوط به بسته بندی محصولات غذایی بی تاثیر نبوده است.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3338

به "تولید انواع پسماند با مصرف غذاهای بسته بندی شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید انواع پسماند با مصرف غذاهای بسته بندی شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید