جنایت و مکافات در تهران؛ قتل پیرزنِ تنها برای سرقت طلاهایش

به گزارش هنجس بلاگ، قاتل پیرزنِ تنها در حالی که پس از جنایت به محل قتل برگشته بود، ظن مأموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر را برانگیخت و دستگیر شد.

جنایت و مکافات در تهران؛ قتل پیرزنِ تنها برای سرقت طلاهایش

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سرهنگ کیومرث حسنوند سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرد: این پسر جوان، گلوی یکی از آشناهای خود را که یک زن سالخورده بود، بریده بود تا 50 میلیون تومان طلایش را سرقت کند.

وی افزود: شب 21 ماه رمضان یک پیرزن تنها در خانه اش در شهرک ولیعصر به قتل رسید. بلافاصله مأموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر راهی محل حادثه شدند. پسر مقتول در اظهارات خود به مأموران پلیس گفت چند ساعتی بود از مادرم که تنها زندگی می کرد، خبر نداشتم، برای همین نگران شدم و با او تماس گرفتم. ولی کسی پاسخگو نبود. سراسیمه به خانه مادرم رفتم و وقتی به آنجا رسیدم، جسدش را دیدم.

سرهنگ حسنوند گفت: بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی و بازپرس کشیک قتل سر صحنه جرم رفتند. در حالی که تحقیقات ادامه داشت، مأموران کلانتری به یکی از بستگان مقتول که به محل حادثه آمده بود، مشکوک شدند. پسر مقتول به مأموران کلانتری گفت که این پسر، نوه دایی اش است و برای تسکین دادن به اینجا آمده است. دقایقی بعد مأموران کلانتری به چهره و رفر جوان مشکوک شدند. او مرتب عرق می ریخت و به شدت سراسیمه بود. همین کافی بود تا رئیس کلانتری شهرک ولیعصر موضوع را با بازپرس در جریان بگذارد و در نهایت نیز دستور بازداشت این پسر صادر شد.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: او تحت بازپرسی قرار گرفت، ولی منکر ماجرا شد. این در حالی بود که دستگاه ضبط دوربین های مداربسته نیز دزدیده شده بود. برای همین پسر 28 ساله تحت بازپرسی بیشتر قرار گرفت اما همچنان منکر ماجرا بود. این در حالی بود که بررسی ها نشان داد وی سابقه سرقت لوازم خودرو دارد. تا اینکه دوست متهم به قتل، با حضور در کلانتری، به مأموران گفت روزی که این پیرزن کشته شد، من با متهم بودم. ما با هم بیرون رفتیم. متهم به من گفت بیا برویم آبمیوه و بستنی بخوریم. وقتی با هم بودیم، هنگامی که می خواست موبایلش را از جیبش در بیاورد ناگهان انگشتر طلایی از جیبش افتاد. او هیچ حرفی نزد و انگشتر را دوباره داخل جیبش گذاشت. وقتی می خواست پول آبمیوه را حساب کند، این بار یک النگوی طلا از جیبش افتاد. تا اینکه او به من گفت خبری شنیده که افرادی به بهانه دادن بسته حمایتی وارد خانه پیرزنی تنها شده اند و او کشته اند. وقتی ماجرای این جنایت را شنیدم تصمیم گرفتم این حرف ها را به پلیس بگویم شاید سرنخی باشد برای کشف راز جنایت باشد.

سر کلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت گفت: این اظهارات کافی بود تا متهم به این جنایت اعتراف کند. او درباره قتل به مأموران پلیس گفت مقتول عمه پدرم بود و تنها زندگی می کرد. ما به خانه اش رفت و آمد داشتیم. هر بار که به آنجا می رفتم، طلاهایش را می دیدم و وسوسه می شدم. تا اینکه بالاخره تصمیم گرفتم آن طلاها را سرقت کنم. آن زن طب سنتی انجام می داد. من هم به همین بهانه به خانه اش رفتم. وارد خانه شدم و با چاقوی میوه خوری او را کشتم. طلاهایش را برداشتم و دستگاه دوربین مداربسته را هم با خودم بردم.

به گفته سرهنگ حسنوند، در حال حاضر متهم در بازداشت به سر می برد و تحقیقات در رابطه با وی همچنان ادامه دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 859

به "جنایت و مکافات در تهران؛ قتل پیرزنِ تنها برای سرقت طلاهایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنایت و مکافات در تهران؛ قتل پیرزنِ تنها برای سرقت طلاهایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید